Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Coraz bliżej oddania kompleksu sportowego w Mogile

Już niebawem na mapie Krakowa pojawi się kolejny nowoczesny obiekt o charakterystyce sportowej. Dobiegają końca prace przy budowie składającego się m.in. z oświetlonych boisk ze sztucznymi nawierzchniami i budynku świetlicy środowiskowej kompleksu na os. Mogiła, zlokalizowanego na rogu ulic Syrachowskiej i Klasztornej.

Fot. Grawit Nosiadek / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W ramach realizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie inwestycji powstaje w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami parterowy budynek świetlicy środowiskowej o pow. użytkowej niemal 500 m². Znajdzie się w nim m.in. świetlica o pow. ok. 164 m² oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla boisk.

Infrastrukturę sportową kompleksu będą stanowić: boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (62 x 33 m), kort do tenisa ziemnego ze sztuczną nawierzchnią (32 x 17 m), boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki ze sztuczną nawierzchnią (32 x 19 m) – wszystkie z oświetleniem, wygrodzeniem i piłkochwytami, a także stoły do tenisa stołowego (2 szt.), plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna i urządzenia street workout.

Przewidywana wartość realizacji inwestycji to ok. 12 mln. zł, całość z budżetu miasta Krakowa.

Operatorem obiektu będzie Międzyszkolny Klub Sportowy Krakus Nowa Huta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-23
Data aktualizacji: 2024-04-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź