Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego – czas na odwołania

2024-06-14

Zakończył się główny etap weryfikacji wniosków złożonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ocenie formalnej i prawno-merytorycznej poddano 1 100 projektów. Pozytywnie zakończyła się ona dla 681 propozycji. Ostateczną liczbę projektów poddanych pod głosowanie poznamy po zakończeniu procedury odwoławczej.

Lato w Krakowie będzie pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

XVIII

„Wzrost agresji rówieśniczej” – policjanci zapraszają na debatę

2024-06-13

„Wzrost agresji rówieśniczej – zagrożenia w rejonach szkół dzielnicy XVIII Nowa Huta” – to tytuł debaty społecznej, którą organizują funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się już 25 czerwca w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII przy os. Centrum B 6.

Strawa pod kopcem Wandy – przywitanie lata

2024-06-12

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza w sobotę, 23 czerwca, na wydarzenie plenerowe inspirowane słowiańskim świętem Nocy Kupały. To już kolejna edycja Strawy pod kopcem Wandy, podczas której przestrzeń wokół tajemniczego kopca wypełni się grupami rekonstrukcyjnymi, zabawą, muzyką i śpiewem. W tegorocznej odsłonie uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się więcej o codzienności dawnych Słowian, odmierzanej cyklami przyrody i pór roku.

Konsultacje w sprawie planu ogólnego z dużą liczbą wniosków

2024-06-10

Do urzędu wpłynęło już 12,5 tysiąca wniosków w sprawie planu ogólnego. W przeciągu trzech tygodni od momentu przedłużenia przez prezydenta terminu ich składania, mieszkańcy złożyli ich do Wydziału Planowania Przestrzennego blisko 5 tysięcy. Wnioski będą analizowane i poddane weryfikacji.

XVIII

Od poniedziałku kolejne prace na al. Solidarności

2024-06-12

W poniedziałek, 17 czerwca, drogowcy rozpoczną prace remontowe na kolejnym odcinku al. Solidarności – fragmencie między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. Tego dnia rozpocznie się również wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga.

XVIII

75 lat Nowej Huty – jubileusz z Muzeum Krakowa

2024-06-12

W tym roku Nowa Huta kończy 75 lat. 23 czerwca 1949 r. rozpoczęła się budowa pierwszych budynków nowego miasta. Z okazji rocznicy Muzeum Krakowa zaprasza na projekcję filmową, spacery, ale też do skosztowania urodzinowego tortu i do wspólnego odśpiewania „Sto lat!” dostojnej solenizantce.

Dzień Branic i powitanie lata
XVIII

Dzień Branic i powitanie lata

2024-06-12

Dziś, 15 czerwca, odbędzie się Dzień Branic i dzielnicowe powitanie lata. W planach wiele atrakcji dla mieszkańców dzielnicy.

Remont al. Solidarności – zmiana trasy linii nr 601

2024-06-11

W przyszłym tygodniu czeka nas zmiana trasy linii nocnej nr 601. Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, ma to związek z kolejnym etapem remontu alei Solidarności.

XVIII

Odkrywamy Nową Hutę biegiem

2024-06-10

Kontynuujemy biegi po Nowej Hucie w ramach kampanii „Kraków w formie”. Były już wiosenne, a teraz zapraszamy na odsłonę letnią „Nowej Huty w czterech smakach”. Jest to cykl czterech biegów w czasie czterech pór roku po wyjątkowych zakątkach Nowej Huty. Tym razem biegacze wystartują 22 czerwca z płyty boiska Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4. Będzie tam zarówno start, meta oraz biuro zawodów.

Znajdź