Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert muzyki gospel w Mistrzejowicach

Chóry GospelSenior i Grodzka Gospel wystąpią wspólnie podczas koncertu pt. „Stójmy razem” w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na os. Tysiąclecia. Wydarzenie odbędzie się już 9 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Fot. materiały prasowe

Chór GospelSenior to pierwszy chór w Krakowie, w którym śpiewają seniorzy i seniorki. To pierwszy stały chór działający na terenie Nowej Huty. Działa od października 2014 r., a zaistniał dzięki projektowi „Nowa Huta E-Motion – emocje i poruszenie, czyli gospel w Nowej Hucie”.

Obecnie funkcjonuje w ramach Nowego Centrum Aktywności Seniorów na osiedlu Zielonym 22. Obok występów w domach pomocy społecznej, domach kultury, kościołach, hospicjach, centrach seniora, zespół aktywnie uczestniczy w krakowskich i ogólnopolskich projektach, np. w festiwalach 7xGospel czy Gospel na Skałce.

Członkowie chóru ćwiczą pod kierunkiem dyrygentki Lei Kjeldsen. Próby i warsztaty gospelowe odbywają się w Ośrodku Kultury Norwida w Krakowie.

Chór Grodzka Gospel, działający od 16 lat, łączy ludzi różnych pokoleń i wyznań, których pasją jest wykonywanie muzyki gospel. Członkowie spotykają się na cotygodniowych próbach przy ul. Wyspiańskiego 8, na które zapraszają wszystkich chętnych.

Nad działalnością chóru czuwają dyrygentka Anna Madej, a także doświadczony wykonawca i aranżer muzyki gospel Paweł Seweryn.

Koncerty mistrzejowickie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź