Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XV Mistrzejowice

Tramwaj do Mistrzejowic: od 11 grudnia punkt informacyjny

2023-12-05

Od 11 grudnia rozpocznie swoją działalność punkt informacyjny budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic. Pawilon u zbiegu ul. Dobrego Pasterza i Strzelców będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

XV

W Mistrzejowicach powstaną nowe chodniki i przyłącza kanalizacji

2023-11-07

Na początku przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową chodników, połączone z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej na ulicach Powstańców i Dziekanowickiej. Inwestycja będzie realizowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa.

Nowohuckie rzeźby już po renowacji
XVIII

Nowohuckie rzeźby już po renowacji

2023-11-03

Zakończyły się prace renowacyjne zespołu rzeźb w ramach szlaku i galerii rzeźb w Nowej Hucie. Plenerowe rzeźby, które przeszły renowację to „Dziewczynka” na osiedlu Na Skarpie, „Ptaki” na osiedlu Willowym, „Małe Organy” na osiedlu Wandy oraz „Spirala kosmiczna na osiedlu Tysiąclecia.

XV

Budowa S52: ruch wahadłowy na ul. Morcinka

2023-10-27

Trwa budowa północnej obwodnicy Krakowa – trasy S52. Od 31 października wprowadzono nową, tymczasową organizację ruchu na ul. Morcinka przy skrzyżowaniu  z ul. Spacerową. Na jezdni tymczasowej obowiązuje ruch wahadłowy – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Plastyka dla dzieci i młodzieży z Mistrzejowic
XV

Plastyka dla dzieci i młodzieży z Mistrzejowic

2023-10-16

Pracownia Mistrzejowicka organizuje zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 5-7 oraz 9-13 lat. Zajęcia odbywają się w budynku Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice przy ulicy Miśnieńskiej 58.

Nowe miejsce edukacji najmłodszych nowohucian

2023-10-12

W tym roku powiększyła się samorządowa baza przedszkolna w dzielnicy XV Mistrzejowice – miasto zakupiło, dostosowało i odpowiednio wyposażyło budynek na osiedlu Piastów, do którego wprowadziła się filia Samorządowego Przedszkola nr 187 „Pod Lipami”. W tej samej lokalizacji urządzono także żłobek. Nie są to jedyne inwestycje oświatowe, jakie miasto realizuje aktualnie na terenie Nowej Huty.

W Mistrzejowicach trwa budowa krytej pływalni. Obiekt powstaje przy Szkole Podstawowej nr 144
XV

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 144

2023-06-01

Na grudzień tego roku zostało zaplanowane oddanie do użytku krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 144 na os. Bohaterów Września. Budynek pływalni, połączony z placówką specjalnym łącznikiem został zaprojektowany jako piętrowy, niepodpiwniczony.

Znajdź