Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy budynek socjalny dla MPK przy pętli Miejskie Centrum Opieki

Zarząd Inwestycji Miejskich buduje kompleksowo. Niedawno przy pętli Miejskie Centrum Opieki w Prokocimiu stanął modułowy budynek socjalny, z którego mogą korzystać pracowniczki i pracownicy MPK SA w Krakowie.

Fot. ZIM

Przypomnijmy, że sama pętla, ale przede wszystkim drogi dojazdowe do placówek medycznych w Prokocimiu, a więc ulice Kostaneckiego, Jakubowskiego i dr Marii Orwid zostały kompleksowo zmodernizowane na zlecenie ZIM. Zrealizowane w trzech etapach zadanie zakończyło się przed rokiem. Przebudowana została podziemna infrastruktura, wymieniono nawierzchnię, przebudowano skrzyżowania, powstały trzy ronda. Nasadzona została zieleń, poszerzony pas do skrętu w prawo z Wielickiej w Kostaneckiego. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów są chodniki i drogi rowerowe, pasażerowie mogą korzystać z przebudowanych peronów autobusowych, a przede wszystkim z rozbudowanej pętli końcowej, które teraz jest w stanie przyjąć większą liczbę autobusów.

Jako element dodatkowy, na zlecenie ZIM na pętli autobusowej Miejskie Centrum Opieki wybudowany został budynek socjalny z myślą o pracowniczkach i pracownikach MPK SA. Niewielki pawilon wykonany w technologii modułowej ma nieco ponad 20 m2 powierzchni użytkowej. Są tam toalety dla pan i panów kierujących autobusami. Wygospodarowano zaplecze socjalne, gdzie można odpocząć i przygotować sobie posiłek. Pawilon jest ogrzewany i wyposażony w klimatyzację.

Podobne rozwiązanie, a więc budynek socjalnych dla kierujących autobusami miejskimi ZIM zrealizował w ramach budowy Trasy Wolbromskiej. Toaleta z zapleczem socjalnym w rejonie przystanku Prądnik Biały Zachód.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź