Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

XII

Ruszają wstępne konsultacje w sprawie Drwiny Długiej

2024-04-12

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna rozpoczyna wstępne konsultacje rynkowe dotyczące ochrony przeciwpowodziowej dla Bieżanowa w zlewni Drwina Długa.

Kolejne plany miejscowe w trakcie sporządzania

2024-04-12

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania siedmiu nowych miejscowych planów zagospodarowania. W dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim będą to plany dla obszarów: „Bieżanów – Kolonia”, „Bieżanów – Nad Serafą”, „Nowy Bieżanów – Rżąka”, w dzielnicy XVIII Nowa Huta dla terenów: „Podstawie”, „Wyciąże II”, w dzielnicy VIII Dębniki to obszar „Praska – Zielna”, a w dzielnicy X Swoszowice – „Rejon ulicy Inicjatywy Lokalnej”.

Tężnia na Bagrach

Niebawem uruchomione zostaną tężnie solankowe i pitniki

2024-04-11

Krakowskie tężnie solankowe oraz pitniki miejskie po zimowej przerwie zostaną uruchomione do końca kwietnia.

Zapraszamy na kolejne miejskie kontrole rowerowe

2024-04-05

W Krakowie zaczyna się sezon rowerowy. Od poniedziałku, 15 kwietnia, wracają więc miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i będą jak zawsze bezpłatne.

XII

Korty na os. Na Kozłówce pod opieką KKT Olsza

2024-04-04

Nieużytkowane ostatnio korty tenisowe w rejonie ul. Spółdzielców i Facimiech na osiedlu Na Kozłówce zostały oddane w dzierżawę na rzecz Krakowskiego Klubu Tenisowego Olsza. Zasłużony klub sportowy zyska dzięki temu dodatkowy obiekt do szkolenia, a mieszkańcy możliwość korzystania z czterech kortów, w tym jednego krytego balonem.

XII

Rozbudowa szkoły z rządowym dofinansowaniem

2024-04-03

Ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dofinansowana zostanie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. H. Sucharskiego. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

Zespół Szkół Specjalnych nr 11 zyska nowoczesny obiekt rehabilitacyjno-sportowy

2024-03-20

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie szuka wykonawcy nowoczesnej sali rehabilitacyjno-sportowej dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy al. Dygasińskiego 25. Inwestycja obejmuje budowę budynku sali rehabilitacyjno-sportowej z garażem podziemnym. Na parterze zaprojektowano pięć sal dydaktyczno-rehabilitacyjnych, a na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną sala rehabilitacyjno-sportowa i magazyny sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego.

Kolejne instalacje fotowoltaiczne na szkołach i żłobku

2024-02-26

Jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna rozpoczęła realizację kolejnych inwestycji fotowoltaicznych na dachach trzech krakowskich szkół podstawowych oraz żłobka.

Jest raport z konsultacji dla dzielnic XII i XIII

2024-02-26

Od lipca do grudnia 2023 r. odbywały się konsultacje społeczne, które objęły części dwóch dzielnic: XII – Bieżanów-Prokocim i XIII – Podgórze. Na tym obszarze zameldowanych jest ponad 6700 osób. Główną tematyką konsultacji była koncepcja rozwoju oraz kierunków przekształceń części tych terenów. Celem było opracowanie akceptowalnego przez stronę społeczną długoterminowego planu rewitalizacji i rozwoju dla tego obszaru.

Znajdź