Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

Koncepcja rozwoju oraz przekształceń części terenów dzielnic XII i XIII – rekrutacja na warsztaty

2023-09-21

W październiku w ramach konsultacji społecznych dotyczących koncepcji rozwoju oraz kierunków przekształceń części terenów dzielnic XII i XIII zaplanowano przeprowadzenie warsztatów konsultacyjnych.

KEGW / materiały prasowe
XII

Wkrótce powstanie zbiornik retencyjny przy ul. Udzieli

2023-09-19

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej nowej przeciwpowodziowej inwestycji przy ulicy Udzieli. Jej wartość to 312 tys. zł.

Spółdzielnia „Na Kozłówce” organizuje kolejne bezpłatne zajęcia
XII

Spółdzielnia „Na Kozłówce” organizuje kolejne bezpłatne zajęcia

2023-09-08

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Kozłówce” kontynuuje projekt Inicjatywy Lokalnej „Z kulturą na ty – od malucha do seniora”. Wszystkich swoich mieszkańców zaprasza do udziału w piątej edycji projektu.

XII

Szkoła na Złocieniu otwarta, trwają kolejne budowy

2023-09-04

W szkole podstawowej na osiedlu Złocień zabrzmiał pierwszy w jej historii dzwonek. Na trzech kondygnacjach zorganizowano wszystko, co jest potrzebne, by zapewnić komfortowe warunki nauki dla około 600 uczniów i uczennic, w tym 24 sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę z czytelnią oraz kuchnię z jadalnią. A na dachu budynku można bezpiecznie pograć w piłkę.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
XII

Nowe oblicze ulicy Popiełuszki

2023-09-04

Trwa remont ulicy Popiełuszki, na odcinku od ul. Bieżanowskiej do ul. Korepty. W pierwszej kolejności realizowane są prace brukarskie (przejście pieszych wydzielonym korytarzem, zawężenie ulicy). W następnej kolejności drogowcy przystąpią do robót bitumicznych (wymiana nawierzchni jezdni).

XII

Budowa chodnika na ul. Badurskiego

2023-08-28

Na ulicy Andrzeja Badurskiego w Prokocimiu trwa budowa chodnika. W ramach inwestycji nowy trakt dla pieszych powstanie na trzech odcinkach: w rejonie skrzyżowania z ul. Kostaneckiego (po stronie budynku nr 4A na ul. Obronnej), od budynku nr 63 przy ul. Mokrej w kierunku akademików UJ i od wjazdu na teren prowadzonej budowy do akademików.

Budynek przy ul. Prokocimskiej zmodernizowany
XII

Budynek przy ul. Prokocimskiej zmodernizowany

2023-06-23

Zakończyły się prace remontowe i termomodernizacyjne budynku mieszkalnego przy ul. Prokocimskiej 47-49-51. Wybudowany w 1942 roku budynek jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Drogi dojazdowe do szpitali w Prokocimiu w nowej odsłonie

2023-05-30

Zakończyła się modernizacja ulic w Prokocimiu, w rejonie działających tam placówek medycznych. Z nowej infrastruktury mogą już korzystać kierowcy, piesi, rowerzyści i pasażerowie komunikacji autobusowej.

XII

Ulica Domagały stanie się parkiem

2023-05-18

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie podpisał umowę z wykonawcą na wykonanie parku Złocień przy ul. Mariana Domagały w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Znajdź