Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przebudowa fragmentu ul. Wierzyńskiego zakończy się szybciej

Trwa przebudowa ulicy Kazimierza Wierzyńskiego na odcinku od ul. Balickiej do ul. prof. Myczkowskiego. Według najnowszych informacji, które przekazuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, inwestycja zakończy się szybciej niż planowano – będzie to koniec sierpnia.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie jednokierunkowego odcinka ul. K. Wierzyńskiego – od ul. prof. S. Myczkowskiego do ul. Wapiennik, przebudowę dwukierunkowego odcinka ul. K. Wierzyńskiego – od ul. Balickiej do ul. Wapiennik, budowę skrzyżowania równorzędnego z wyniesioną tarczą, przebudowę chodników, oświetlenia, budowę poboczy, przebudowę istniejących dojść oraz zjazdów do posesji. W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz przebudowana sieć wodociągowa.

Postęp robót (stan na marzec):

Wykonawca zakończył roboty ziemne i wykonanie podbudowy jezdni na całym zakresie prac. Trwają roboty brukarskie – droga jest przejezdna dla mieszkańców i służb ratunkowych, wjazd od strony ul. Balickiej odbywa się w dwóch kierunkach.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – połówkowe zamknięcie południowej strony ul. K. Wierzyńskiego, na odcinku od ul. Wapiennik do wjazdu do szkoły podstawowej, przy utrzymaniu ruchu jednokierunkowego (w kierunku ul. Balickiej). Dla kierowców objazdy ulicami: Balicką, majora Łupaszki.


Koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł, a jej zakończenie planowane jest w sierpniu br.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-12
Data aktualizacji: 2024-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź