Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VI Bronowice

VI

Sportowo łączymy bronowickie parki

2024-04-15

Miłośnikom sportu i zieleni nie zabraknie atrakcji! Już dziś, 19 kwietnia startuje tegoroczna edycja programu „Łączymy bronowickie parki”. Aktywności są realizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Zaczynamy od biegów.

Tężnia na Bagrach

Niebawem ruszą tężnie solankowe i pitniki, potem miejskie fontanny

2024-04-11

Do końca kwietnia po przerwie zimowej zostaną uruchomione tężnie solankowe i pitniki. Miejskie fontanny, tak, jak w ubiegłym roku, ruszą natomiast w połowie czerwca.

VI

Remontują jezdnie na os. Widok Zarzecze

2024-04-11

Trwa remont nawierzchni ulic Edwarda Bzymka-Strzałkowskiego i Tomasza Arciszewskiego na os. Widok Zarzecze. Prace potrwają do połowy maja.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

Projekt planu „Lea” w dyskusji

2024-03-25

Ruszyła prezentacja planu miejscowego „Lea”, który obejmuje obszar dwóch dzielnic: V Krowodrza i VI Bronowice i zajmuje obszar blisko 80 hektarów. 

VI

Nowa linia autobusowa dojeżdża na os. Wizjonerów

2024-03-18

23 marca została uruchomiona nowa linia autobusowa – nr 108, która połączyła Bronowice Małe z os. Wizjonerów.

Plan ogólny podstawowym dokumentem planistycznym dla miast

2024-02-22

Plan ogólny to nowe narzędzie planistyczne, które do końca 2025 roku musi zastąpić studium gminne. To efekt ostatniej nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

VI

Przy forcie w Bronowicach powstaje park! Trwają prace

2024-02-15

Niebawem zakończą się prace w ramach I etapu budowy parku w Bronowicach. Wśród nowości nie zabraknie siłowni zewnętrznej oraz ścieżek spacerowych, ławek, koszy na śmieci, leżaków i hamaków. Przestrzeń z pewnością zyska na funkcjonalności. Park powstaje w wyniku realizacji dwóch zadań z budżetu obywatelskiego: dzielnicowego i ogólnomiejskiego.

ZIM przygotowuje do budowy kolejne żłobki

2024-01-26

Zwierzyniec i Wzgórza Krzesławickie to dwie kolejne dzielnice, gdzie mają powstać nowe żłobki samorządowe. Placówki opieki dla najmłodszych dofinansowane będą z rządowego programu MALUCH+ na lata 2022–2029.

VI

Przebudowa fragmentu ul. Wierzyńskiego zakończy się szybciej

2023-09-12

Trwa przebudowa ulicy Kazimierza Wierzyńskiego na odcinku od ul. Balickiej do ul. prof. Myczkowskiego. Według najnowszych informacji, które przekazuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, inwestycja zakończy się szybciej niż planowano – będzie to koniec sierpnia.

Znajdź