Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VI Bronowice

VI

Nowy chodnik i przejście dla pieszych na ul. Zakliki z Mydlnik

2023-09-15

18 września rozpoczęła się budowa obustronnego chodnika wraz z przejściem dla pieszych na ulicy Zakliki z Mydlnik. Prace są prowadzone w rejonie posesji nr 10–14.

VI

Wystartowała przebudowa fragmentu ul. Kazimierza Wierzyńskiego

2023-09-12

Ulica Kazimierza Wierzyńskiego zostanie przebudowana na odcinku ok. 200 m – od ul. Balickiej do ul. prof. S. Myczkowskiego (Dzielnica VI – Bronowice). W piątek, 15 września, zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

VI

Kolorowe przedszkole cieszy oko i dzieci

2023-09-01

1 września oficjalnie otwarty został nowy obiekt Samorządowego Przedszkola nr 38 przy ulicy Jabłonkowskiej 39. Inwestycja została zrealizowana przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie w latach 2021–2023. Stary, nienadający się do użytku budynek rozebrano, a nowy obiekt jest nie tylko nowoczesny, ale też cieszy oko architekturą i kolorami.

Fort 41a Mydlniki doczekał się remontu
VI

Fort 41a Mydlniki doczekał się remontu

2023-09-01

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie podpisał umowę z wykonawcą i wkrótce rozpoczną się prace remontowe fortu 41a Mydlniki.

W parku rzecznym Tetmajera coraz wygodniej

2023-07-21

Park rzeczny Tetmajera powstaje w Roku Tetmajera i będzie miał młodopolski charakter. Przestrzeń właśnie nabiera użytkowych kształtów – trwają prace nad montażem pomostów, niedługo pojawią się elementy małej architektury, w tym m.in. stoły do piknikowania. Park zajmuje powierzchnię wzdłuż ul. Tetmajera od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i teren leśny graniczący z uroczyskiem w Rząsce.

VI

Kraków pomaga w nowym Centrum dla Rodzin

2023-04-25

Porady z obszaru wsparcia relacyjnego, ukierunkowanego na budowanie bliskości, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów oraz kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych – to oferta Centrum dla Rodzin, które zostało oficjalnie otwarte 25 kwietnia z udziałem Andrzeja Kuliga – zastępcy prezydenta Krakowa.

VI

W Bronowicach z mieszkańcami

2023-05-17

We wtorek, 16 maja, odbyło się spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. Tym razem rozmowy dotyczyły Dzielnicy VI Bronowice. O planach i celach do zrealizowania oraz postulatach dyskutowali z mieszkańcami zastępcy prezydenta Krakowa – Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk oraz przedstawiciele miejskich instytucji.

Znajdź