Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ukraińscy blogerzy z wizytą u prezydenta

19 sierpnia wizytę prezydentowi Krakowa złożyli wideo-blogerzy z Ukrainy – Maksym Uzoł i Ola Mańko. Towarzyszył im Siergiej Wołkow, inicjator akcji „Act for Ukraine”. Goście podziękowali Jackowi Majchrowskiemu za dotychczasowe wsparcie udzielone walczącej Ukrainie oraz przebywającym w naszym mieście uchodźcom i wręczyli upominek – słynny znaczek z rosyjskim wojskowym statkiem.

Fot. Wiesław Majka

Siergiej Wołkow prywatnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie ukraińskich żołnierzy, podnoszenie morale rodaków w sytuacji wojny i promowanie Ukrainy na świecie. Tym celom ma służyć firmowana przez niego inicjatywa „Act For Ukraine”, w ramach której osoby i instytucje pomagające Ukrainie dostają pamiątkową ramkę z pierwszym pop-kulturowym (i już dość kultowym) symbolem oporu Ukraińców wobec rosyjskiego agresora: znaczkiem z rosyjskim wojskowym statkiem.

Akcja „Act For Ukraine” połączyła siły z tandemem ukraińskich wideo-blogerów: Maksymem Uzołem i Olą Mańko. To para dość popularna w ukraińskiej blogosferze. Pokazują w godzinnych odcinkach reportaże z różnych miejsc świata. Specjalne odcinki przygotowują o dziedzictwie, przyrodzie, rozrywkach. Przez ostatni rok, szczególnie po wybuchu wojny na Ukrainie skupiają się na pokazywaniu piękna i atutów turystycznych poszczególnych ukraińskich miast i regionów. Współpracowali z wydziałami turystyki największych ukraińskich miast – Kijowa, Odessy, Lwowa, ostatnio Tarnopola, Użhorodu, Iwano-Frankowska (zachodnia Ukraina). Teraz przygotowują materiał o Krakowie i jego walorach turystycznych. Ich kanał na YouTube ma prawie 130 tys. subskrybentów.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-19
Data aktualizacji: 2022-08-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź