Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cudzoziemcy w Krakowie

XIII

Piknik chorwacki nad zalewem Bagry

2024-05-22

W najbliższą sobotę, 25 maja, na terenie Małej Chorwacji na krakowskich Bagrach odbędzie się piknik chorwacki. W programie wydarzenia m.in. rozmowy o Chorwacji, występy muzyczne, zabawy i animacje dla dzieci, degustacje kulinarne, zawody żeglarskie i odsłonięcie ośmiu gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich.

mer Kijowa Witalij Kłyczko

Mer Kijowa dziękuje krakowianom za wsparcie

2024-04-10

W środę, 10 kwietnia, swoją pierwszą oficjalną wizytę w krakowskim magistracie złożył mer Kijowa. Witalij Kłyczko chciał osobiście podziękować i pożegnać się z kończącym swoją piątą kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim. Wizyta była zarazem okazją do podsumowania 30-lecia współpracy Krakowa i Kijowa na zasadach miast bliźniaczych.

Flaga Ukrainy

Kraków włączył się w ogólnopolską kampanię „Dobro za dobro”

2023-11-22

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „Dobro za dobro”, a jej celem jest podziękowanie Polakom za wsparcie, którego udzielili Ukrainie po 24 lutego. Autorzy kampanii pokazują nam, że to ofiarowane wtedy dobro powróciło do nas.

Tu dzieci z Ukrainy znajdują opiekę i wsparcie edukacyjne

2023-10-26

Spynka FINE, czyli punkt dziennej opieki dla dzieci z Ukrainy, który powstał dzięki współpracy dwóch fundacji, nie tylko dba o najmłodszych, ale wspiera także ich matki w powrocie do pracy. Wykwalifikowany zespół przedszkolanek, opiekunek, logopedów i psychologów zapewnia dzieciom opiekę i zajęcia rozwijające oraz pomaga uporać się z trudnymi doświadczeniami.

PESEL dla Ukraińców

Numer PESEL dla obywateli Ukrainy

2023-11-03

Wydział Spraw Administracyjnych UMK kontynuuje nadawanie numerów PESEL obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w związku z wojną.

Centrum Edukacji i Wsparcia otwarte w Nowej Hucie

2023-09-26

26 września odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji i Wsparcia. Nowe miejsce na dobroczynnej mapie Krakowa otwarte jest dla wszystkich mieszkańców miasta – zarówno tych wieloletnich, jak i nowo przybyłych. Od 27 września ruszyły pierwsze bezpłatne warsztaty.

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Jak pomagają młodym ludziom w Krakowie?

2023-08-11

W ośmiu miejscach w Krakowie działają Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Stworzone przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i poradnie psychologiczno-pedagogiczne miejsca pomocy dają wsparcie dzieciom i młodzieży z Ukrainy, ich rodzicom, a także polskim rówieśnikom.

Miejsce Otwarte zainaugurowało działalność

2023-05-23

Bogaty program bezpłatnych wydarzeń dla różnych grup wiekowych, a także otwarte dla wszystkich miejsce spotkań i oddolnych inicjatyw. Swoją działalność oficjalnie zainaugurowało Miejsce Otwarte – Centrum Integracji Międzykulturowej. W zajęciach w Miejscu Otwartym mogą brać udział zarówno uchodźcy, jak i migranci czy mieszkańcy Krakowa.

Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców / психологічну підтримку українських біженців

2022-08-05

UNICEF, we współpracy z Miastem Kraków, finansuje wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców.

ЮНІСЕФ у співпраці з містом Краків фінансує психологічну підтримку українських біженців

Pomoc Ukrainie – sprawdź gdzie i w jakiej formie / Краків продовжує допомагати біженцям – де можна отримати допомогу

2022-07-21

Na terenie Krakowa prowadzona jest nadal różnorodna pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Poniżej lista miejsc, do których można się udać w celu uzyskania wsparcia.

У Кракові досі здійснюється різноманітна допомога біженцям з України. Нижче наведено список місць, куди можна звернутися за підтримкою.

Znajdź