Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cudzoziemcy w Krakowie

Z pomocą UNICEF-u powstało Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

2022-09-27

Od 1 września działa Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, które powstało przy współpracy samorządu Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ośrodek ma charakter integracyjny i jest przeznaczony zarówno dla polskich, jak i dla ukraińskich dzieci. Opieką otoczone są tutaj dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, np. z autyzmem.

Kluby Rodziców ze wsparciem UNICEF

2022-09-27

UNICEF wspiera krakowskie Kluby Rodziców jako model świetlicy środowiskowej dla rodzin. Dzięki tej pomocy finansowane są dodatkowe zajęcia integracyjne dla polskich i ukraińskich rodzin.

Nowe miejsce dla „Szafy dobra”

2022-09-19

Już od 5 października w pomieszczeniu o powierzchni 250 metrów przy os. Górali 8 będzie znowu działać magazyn dla uchodźców „Szafa dobra”, w której podobnie jak do tej pory potrzebującym osobom z Ukrainy będzie wydawana odzież.

„Forbes” pisze o zaangażowaniu krakowskich szkół

2022-09-13

Pomoc edukacyjna, którą miasto Kraków wraz z UNICEF-em oferują dzieciom i młodzieży z Ukrainy, przyciąga uwagę zagranicznych mediów. Amerykański „Forbes” podkreśla, że krakowskie szkoły stanęły na wysokości zadania – nie tylko ciepło przyjęły młodych uchodźców, ale też wiedzą, jak stworzyć im odpowiednie warunki do nauki i pomóc odbudować poczucie bezpieczeństwa.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży dzięki współpracy z UNICEF

2022-08-29

Kraków wspólnie” to projekt fundacji Internationaler Bund Polska realizowany we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Cykl wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych ma na celu zapewnienie aktywnego i integracyjnego wypoczynku dla 15 tys. dzieci i młodzieży.

Diia.pl – cyfrowe pozwolenie na pobyt dla obywateli Ukrainy

2022-08-30

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowanych jest wiele instytucji. Jednym z obszarów wsparcia była pomoc związana z legalizacją i organizacją pobytu. W Krakowie nadano 35 535 numerów PESEL dla obywateli Ukrainy oraz osobom posiadającym status UKR założono 12 855 profili zaufanych.

Ukraińscy blogerzy z wizytą u prezydenta

2022-08-19

19 sierpnia wizytę prezydentowi Krakowa złożyli wideo-blogerzy z Ukrainy – Maksym Uzoł i Ola Mańko. Towarzyszył im Siergiej Wołkow, inicjator akcji „Act for Ukraine”. Goście podziękowali Jackowi Majchrowskiemu za dotychczasowe wsparcie udzielone walczącej Ukrainie oraz przebywającym w naszym mieście uchodźcom i wręczyli upominek – słynny znaczek z rosyjskim wojskowym statkiem.

Wystartował projekt „Siatkówka łączy narody”

2022-07-18

18 lipca w hali widowiskowo-sportowej Suche Stawy wystartował projekt „Siatkówka łączy narody”, w ramach którego klub siatkarski Barkom Kazhany Lwów wystąpi w rozgrywkach PlusLigi w Krakowie. Wydarzenie ma być też okazją do integracji lokalnej społeczności z ukraińskimi rodzinami. W czasie inauguracji projektu odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców / психологічну підтримку українських біженців

2022-08-05

UNICEF, we współpracy z Miastem Kraków, finansuje wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców.

ЮНІСЕФ у співпраці з містом Краків фінансує психологічну підтримку українських біженців

Szczepienia ochronne dla ukraińskich dzieci – trwa kampania w Krakowie

2022-08-02

W Krakowie trwa akcja informacyjna o szczepieniach ochronnych dla dzieci z Ukrainy. Na ulicach, w komunikacji miejskiej oraz w galeriach handlowych pojawiły się materiały w języku ukraińskim zachęcające matki do skorzystania z bezpłatnych szczepień dla swoich dzieci. Kampanię finansuje Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Projekt jest realizowany we współpracy z Krakowem i lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Znajdź