Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cudzoziemcy w Krakowie

Rozliczenie pobytu uchodźców w obiektach zbiorowego zakwaterowania

2023-01-31

Do 10 lutego można rozliczyć czasowy pobyt uchodźców w hotelach, hostelach, pensjonatach i innych obiektach, które są ujęte w poleceniu wojewody małopolskiego, za okres od 1 do 31 stycznia. Przyjmowane będą faktury z terminem wypłaty co najmniej do dnia 28 lutego.

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

2023-01-24

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

Startuje rekrutacja na kursy j. ukraińskiego dla pracowników krakowskich szkół

2023-01-17

Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza do udziału w darmowych kursach języka ukraińskiego. Mogą w nich wziąć udział nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji zatrudnieni w przedszkolach i szkołach w Krakowie.

„Zanim zamarzną serca” – zbiórka charytatywna

2022-12-16

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Od początku trwania wojny za wschodnią granicą realizuje działania wspierające uchodźców i mieszkańców Ukrainy, mobilizując polski i światowy biznes do niesienia pomocy. Tym razem ogłasza zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów ocieplających i agregatu prądu dla Buczy. I Ty możesz pomóc naszym sąsiadom!

„Szafa Dobra” nadal pomaga

2022-10-05

Od 5 października 2022 r. znowu pomaga „Szafa Dobra”. W pomieszczeniu o powierzchni 250 metrów przy os. Górali 8 działa magazyn dla uchodźców, w którym podobnie jak do tej pory potrzebującym osobom z Ukrainy będzie wydawana odzież.

Diia.pl – cyfrowe pozwolenie na pobyt dla obywateli Ukrainy

2022-08-30

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowanych jest wiele instytucji. Jednym z obszarów wsparcia była pomoc związana z legalizacją i organizacją pobytu. W Krakowie nadano 35 535 numerów PESEL dla obywateli Ukrainy oraz osobom posiadającym status UKR założono 12 855 profili zaufanych.

Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców / психологічну підтримку українських біженців

2022-08-05

UNICEF, we współpracy z Miastem Kraków, finansuje wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców.

ЮНІСЕФ у співпраці з містом Краків фінансує психологічну підтримку українських біженців

Pomoc Ukrainie – sprawdź gdzie i w jakiej formie / Краків продовжує допомагати біженцям – де можна отримати допомогу

2022-07-21

Na terenie Krakowa prowadzona jest nadal różnorodna pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Poniżej lista miejsc, do których można się udać w celu uzyskania wsparcia.

У Кракові досі здійснюється різноманітна допомога біженцям з України. Нижче наведено список місць, куди можна звернутися за підтримкою.

Otwarcie punktu recepcyjnego dla osób z niepełnosprawnościami / Відкриття приймального пункту для осіб з інвалідністю

2022-06-14

Stowarzyszenia Mudita uruchomiło pierwszy w Krakowie punkt recepcyjny dla uchodźców z niepełnosprawnościami. Punkt działa od 9 czerwca przy ul. Ujastek 7 (budynek B).

Товариство „Mudita” відкрило перший приймальний пункт для біженців з інвалідністю у Кракові. Пункт працює з 9 червня за адресою вул. Ujastek 7 (корпус Б).

Opieka okołoporodowa dla kobiet z Ukrainy / Перинатальний догляд за жінками з України

2022-05-04

Jesteś w ciąży i potrzebujesz wsparcia? Każda obywatelka Ukrainy, która przybyła do Polski w związku z militarną inwazją Rosji, może skorzystać z opieki medycznej na terenie Krakowa. Pomoc można uzyskać w ramach konsultacji z lekarzem rodzinnym, poradnią specjalistyczną oraz w szpitalu.

Znajdź