Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cudzoziemcy w Krakowie

Vexations, czyli mantra dla Kijowa

2023-09-21

Dwa miasta – Kraków i Kijów, dwa fortepiany – realny i wirtualny oraz trzydziestu pianistów, którzy utwór Erica Satie „Vexations” / „Udręki” zagrają łącznie 840 razy z rzędu – 30 września odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane z okazji 30. rocznicy współpracy Krakowa i Kijowa. 35 godzin refleksyjnej muzyki, której będą towarzyszyć obrazy z objętej wojną Ukrainy, złoży się na krakowską mantrę dla Kijowa, muzyczną modlitwę o pokój w Ukrainie. Start o godz. 6.00.

Zwiedzanie Willi Decjusza po ukraińsku

2023-09-20

W niedzielę, 24 września, o godz. 12.00 w Willi Decjusza, odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem w języku ukraińskim.

Powrót do szkoły – na wesoło!

2023-09-14

UNHCR rzuca wyzwanie dzieciom i młodzież z Ukrainy uczącym się w polskich szkołach i zaprasza ich do udziału w konkursie na najbardziej entuzjastyczne taneczne wideo, wyrażające radość z powrotu do nauki i integracji z rówieśnikami. Półminutowe filmiki mnożna przesyłać do 30 września.

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Jak pomagają młodym ludziom w Krakowie?

2023-08-11

W ośmiu miejscach w Krakowie działają Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Stworzone przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i poradnie psychologiczno-pedagogiczne miejsca pomocy dają wsparcie dzieciom i młodzieży z Ukrainy, ich rodzicom, a także polskim rówieśnikom.

Powstaje placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci z Ukrainy

2023-07-14

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie i napływem uchodźców, w tym dzieci pozbawionych opieki, Kraków uruchomił zbiórkę na utworzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej. We wrześniu zeszłego roku z zebranych środków zakupiono na ten cel nieruchomość przy ul. Moczydło 12. W lipcu zakończył się pierwszy etap jej modernizacji.

Miejsce Otwarte zainaugurowało działalność

2023-05-23

Bogaty program bezpłatnych wydarzeń dla różnych grup wiekowych, a także otwarte dla wszystkich miejsce spotkań i oddolnych inicjatyw. Swoją działalność oficjalnie zainaugurowało Miejsce Otwarte – Centrum Integracji Międzykulturowej. W zajęciach w Miejscu Otwartym mogą brać udział zarówno uchodźcy, jak i migranci czy mieszkańcy Krakowa.

Znamy operatora centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców

2023-05-22

Fundacja Internationaler Bund Polska zwyciężyła w konkursie grantowym na prowadzenie krakowskiego centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Firma Shell Polska przeznaczy na ten cel kwotę 1,4 mln zł, a samo centrum rozpocznie działalność 1 września na os. Górali 24.

UNICEF i miasto Kraków razem dla dzieci z Ukrainy / ЮНІСЕФ та місто Краків разом для дітей з України

2023-04-26

W ramach porozumienia Miasta Krakowa z UNICEF od wtorku, 2 maja, ponownie ruszyła akcja bezpłatnych badań diagnostycznych dla dzieci z Ukrainy prowadzone w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

У рамках угоди між містом Краків та ЮНІСЕФ, у вівторок, 2 травня у Краківській спеціалізованій лікарні ім. Стефана Жеромського знову розпочнеться кампанія безкоштовних діагностичних обстежень для українських дітей.

Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców / психологічну підтримку українських біженців

2022-08-05

UNICEF, we współpracy z Miastem Kraków, finansuje wsparcie psychologiczne dla ukraińskich uchodźców.

ЮНІСЕФ у співпраці з містом Краків фінансує психологічну підтримку українських біженців

Pomoc Ukrainie – sprawdź gdzie i w jakiej formie / Краків продовжує допомагати біженцям – де можна отримати допомогу

2022-07-21

Na terenie Krakowa prowadzona jest nadal różnorodna pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Poniżej lista miejsc, do których można się udać w celu uzyskania wsparcia.

У Кракові досі здійснюється різноманітна допомога біженцям з України. Нижче наведено список місць, куди можна звернутися за підтримкою.

Znajdź