Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy Mecenasów Kultury

Marcin Król Global Hotels & Travels, Grupa Kapitałowa PKO BP, Wydawnictwo Agencja Informacyjno–Promocyjna „raport" Edward Hardt oraz Telewizja Polska SA Oddział w Krakowie – to laureaci konkursu „Mecenas Kultury Krakowa Roku 2011". Jego wyniki zostały ogłoszone we wtorek (6 listopada) podczas uroczystości w Magistracie.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

„Kraków zawsze przywiązywał ogromną wagę do spraw związanych z kulturą, ale trzeba pamiętać, że ta dziedzina wymaga dużych nakładów i zaspokojenie jej potrzeb nie byłoby możliwe bez wielu mecenasów, w tym tych, których dziś nagradzamy" – mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Głównym celem konkursu „Mecenas Kultury Krakowa" jest promocja współpracy krakowskich środowisk twórczych i artystycznych, animatorów i managerów kultury oraz instytucji kultury ze środowiskami gospodarczymi. Tytuł przyznaje Prezydent Miasta Krakowa, na wniosek Bractwa Mecenatu Kultury Krakowa, corocznie (od 1996 r.) za poprzedni rok kalendarzowy.

Tytuł „Mecenasa Kultury Krakowa Roku 2011" i złote statuetki, z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, otrzymali:

w kategorii: Donator – Marcin Król Global Hotels & Travels - za stałe i znaczące współfinansowanie instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem;

w kategorii: Sponsor – Grupa Kapitałowa PKO BP - za najciekawszą formę i efektywność mecenatu;

w kategorii: Za działania na rzecz ochrony zabytków - Wydawnictwo Agencja Informacyjno–Promocyjna „raport" Edward Hardt;

w kategorii: Patron Medialny - Telewizja Polska SA – Oddział w Krakowie.

Do nagrody przez Bractwo Mecenatu Kultury Krakowa nominowane były również następujące podmioty:

w kategorii Donator: PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Krakowska, Qumak–Sekom SA, Elektrociepłownia „KRAKÓW" SA;

w kategorii Sponsor: Zakład Odzysku Surowców „Madrohut" sp. z o.o., Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o. i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA (razem), Fundacja Współpracy Polsko–Niemieckiej;

w kategorii Patron Medialny: Antyradio Kraków – Eurozet sp. z o.o., Grupa Interia.Pl sp. z o.o. sp.k.

Laureaci konkursu „Mecenas Kultury Krakowa" otrzymali statuetki autorstwa artysty – rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego i dyplom zaprojektowany przez prof. Adama Miratyńskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureaci mają również prawo używania znaku graficznego tytułu „Mecenas Kultury Krakowa" przez pięć lat we własnych publikacjach (z zaznaczeniem roku, w którym tytuł otrzymali).

W tym roku do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło 36 wniosków: 15 w kategorii Donator, 13 – w kategorii Sponsor, 1 – w kategorii Za działania na rzecz ochrony zabytków Krakowa i 7 w kategorii Patron Medialny.

_MG_2818.jpg
_MG_2825.jpg
_MG_2830.jpg
_MG_2834.jpg
_MG_2843.jpg
_MG_2854.jpg
_MG_2860.jpg
_MG_2864.jpg
_MG_2867.jpg
_MG_2878.jpg
_MG_2883.jpg
_MG_2914.jpg
_MG_2922.jpg
_MG_2951.jpg
_MG_2970.jpg
_MG_2818.jpg
_MG_2825.jpg
_MG_2830.jpg
_MG_2834.jpg
_MG_2843.jpg
_MG_2854.jpg
_MG_2860.jpg
_MG_2864.jpg
_MG_2867.jpg
_MG_2878.jpg
_MG_2883.jpg
_MG_2914.jpg
_MG_2922.jpg
_MG_2951.jpg
_MG_2970.jpg
pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat