Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Co dalej z handlem w niedzielę?

Pod adresem www.dialoguj.pl dostępny jest raport z konsultacji społecznych w sprawie ograniczenia godzin handlu w Wigilię, Wielki Piątek i niedziele. Dyskusja na temat konsultacji odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa (środa, 19 lutego).

Przypomnijmy, że konsultacje dotyczyły  projektu uchwały radnych, która  zakłada, że w Wigilię Bożego Narodzenia, Wielki Piątek i każdą niedzielę sklepy, markety i inne punkty handlowe – za wyjątkiem aptek, stacji paliw oraz sklepów usytuowanych na tych stacjach, w hotelach, hostelach i motelach – będą zamykane o godz. 12.00. Punkty usługowe, gastronomiczne, biura, hurtownie, instytucje kultury, administracja nie będą ograniczone pod tym względem i będą mogły funkcjonować tak jak do tej pory.

Swoje zdanie, ewentualne uwagi i propozycje mieszkańcy mogli zgłaszać do 3 grudnia w formie pisemnej – papierowej lub elektronicznej na adres: dialoguj@um.krakow.pl, a także za pośrednictwem forum internetowego.

Wyniki konsultacji oraz nadesłane opinie zostały przekazane radnym, którzy podejmą ostateczną decyzję w sprawie ewentualnego ograniczenia godzin handlu na terenie Krakowa.

pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-17
Data aktualizacji: 2014-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź