Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Napisz eko-scenariusz

Bliskie ci jest ekologiczne podejście do życia? Lubisz kontakt z przyrodą? Zależy ci na tym, aby twoje najbliższe otoczenie było czyste oraz przyjazne i chciałbyś zamanifestować swoją postawę? Zachęcamy do udziału w konkursie towarzyszącym pasmu EKO FMF podczas tegorocznego FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej, szczególnie silnie eksponującego tematykę proekologiczną.

Co trzeba zrobić? Wystarczy napisać ciekawy scenariusz trzydziestosekundowego spotu video, który w atrakcyjny sposób promuje postawy ekologiczne oraz pokazuje jak wpływają one na życie człowieka. Masz czas do 9 sierpnia (piątek).

Zwycięzca otrzyma nagrody rzeczowe i dwuosobowy karnet na cały festiwal. UWAGA: spot stworzony na podstawie zwycięskiego scenariusza zobaczą, przed każdym z festiwalowych koncertów, tysiące widzów! Wszystkie informacje niezbędne do zgłoszenia projektu na konkurs znajdują się na stronie: www.fmf.fm/pl/4/1/358/rusza-konkurs-na-ekoscenariusz.

W ramach tegorocznego FMF, pod hasłem EKO-FMF zaplanowano kilka wydarzeń i akcji o charakterze proekologicznym. Muzyka będzie przypominała o potrzebie harmonijnego współistnienia człowieka z naturą. Na potrzeby koncertów powstaną wizualizacje oparte na fragmentach filmów Wernera Herzoga i ekologicznych impresjach. EKO FMF będzie mieć także ekskluzywną serię eko-gadżetów. Organizatorzy festiwalu zamierzają w ten sposób animować świadomość ekologiczną i modę na jej manifestowanie. W partnerstwie z krajami nordyckimi - liderami w dziedzinie proekologicznego myślenia - zaplanowano także warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których w rolę wykładowców wcielą się m.in. goszczący na FMF najlepsi kompozytorzy muzyki filmowej.

Pasmo EKO FMF dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Jego celem jest propagowanie edukacji ekologicznej podczas imprez i festiwali kulturalnych dla zwiększenia dobieralności akcji promujących postawy proekologiczne, a także upowszechnienia idei zrównoważonego rozwoju we wszystkich sferach życia, uwzględniając również czas wolny.

Przypominamy, że tegoroczny, szósty już FMF-Festiwal Muzyki Filmowej, rozpocznie się w Krakowie 26 września i potrwa cztery dni (do 29 września). Festiwal to wspólne przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego i radia RMF Classic. Więcej o festiwalu: www.fmf.fm.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-08-01
Data aktualizacji: 2013-08-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź