Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Będą pomysły na Osiedle Azory

Wczoraj (5 czerwca, środa) rozpoczęły się dwudniowe warsztaty w formie gry miejskiej, podczas których poznamy pomysły na poprawę jakości życia Osiedla Azory. W projekcie weźmie udział 39 uczestników. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W warsztatach wezmą udział mieszkańcy osiedla Azory, przedstawiciele Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały, Rady Osiedla Azory, Rady Nadzorczej SM Krakus, Krowoderskiej Biblioteki Publicznej, Klubu Kultury Vademecum, Stowarzyszenia REFA, Wydziału Spraw Społecznych UMK, ZIKiT, animatorzy lokalni i pracownicy socjalni i animatorzy lokalni Programu Aktywności Lokalnej „Streetwork – odkryj potencjał osiedla" z  Filii Nr 2 MOPS, nauczyciele i uczniowie XIV LO i Gimnazjum nr 14, studenci Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wolontariusze.

Gra miejska organizowana jest według metody „Future City Game" i została opracowana przez British Council w ramach projektu Creative Cities, którą przeprowadzono w kilkunastu metropoliach świata, m.in. Oslo, Glasgow, Kopenhadze. Jej celem jest wypracowanie najlepszych koncepcji na ożywienie ulic, dzielnic czy całych miast oraz poprawa warunków życia mieszkańców. Dowodzi ona, że twórcze podejście, innowacja, inicjatywa i przedsiębiorczość samych mieszkańców mogą ulepszać życie w miastach.

Metodyka projektu przewiduje intensywną pracę grupową w sali i na terenie osiedla. Gracze będą konkurować w zespołach, wypracowując, testując i prezentując swoje pomysły. Na koniec odbędzie się głosowanie nad pomysłami i przejście do planowania ich wdrożenia w mieście już po zakończeniu gry.

Warsztaty odbędą się w auli XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w  Krakowie, ul. Chełmońskiego 24 (w godz. 8 – 16).

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie wyboru osiedli, dla których sporządzony zostanie pilotażowy Program Rehabilitacji Zabudowy Blokowej. Na liście  znajdują się osiedla Ugorek, Olsza II i Azory.

pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat