Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak pozbyć się niepotrzebnych ubrań? Z pomocą przychodzi MPO

Przypominamy o programie odbioru i pożytecznego zagospodarowania tekstyliów – „100 proc. korzyści”. Akcję już od kilku lat z powodzeniem prowadzi krakowskie MPO we współpracy z małopolskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Wystarczy zebrać niepotrzebne ubrania, zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na ich bezpłatny odbiór.

Fot. pixabay.com

Chcesz zwolnić miejsce w szafie, a przy okazji wesprzeć potrzebujących i zadbać o środowisko? Krakowskie MPO chętnie ci w tym pomoże! Oddając zbędne tekstylia, w ramach programu „100 proc. korzyści”, możesz mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. Ubrania są selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z Krakowa. Pamiętaj, że rzeczy które oddajesz powinny być w dobrym stanie.

Wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worków. Pracownicy MPO odbiorą je bezpłatnie spod drzwi twojego mieszkania.

Co zrobić z uszkodzonymi tekstyliami?

Jeśli uznasz, że ubrania nie nadają się do użytku, nie zgłaszaj odbioru. W przypadku pojedynczych sztuk możesz skorzystać z wyrzucenia ich do odpadów zmieszanych (czarny kontener). W razie większej ilości uszkodzonych ubrań lub nienadających się do wykorzystania tekstyliów (np. ręczniki, pościel, zasłony) można zawieźć je do Lamusowni przy ul. ul. Nowohuckiej 1D. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–18.00 w soboty w godz. 7.30–18.00.

Przypominamy również, że w razie wątpliwości, gdzie wyrzucić dany odpad, można skorzystać z wyszukiwarki odpadów. Jest ona dostępna na stronie MPO.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-05
Data aktualizacji: 2024-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź