Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozdanie nagród za przesłane ankiety dotyczące kompostowania bioodpadów

W siedzibie Rady Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki odbyło się wręczenie nagród mieszkańcom okolicznych dzielnic, którzy przesłali poprawnie wypełnione ankiety dotyczące prowadzenia kompostowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach. To właśnie z tego rejonu Krakowa wpłynęło do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK najwięcej ankiet.

Wydział otrzymał 240 ankiet, co stanowi ok. 2% wszystkich nieruchomości prowadzących kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach z terenu Miasta Krakowa. Badanie wykazało, że gospodarstwo domowe kompostuje średnio 389kg bioodpadów rocznie, w tym 138kg odpadów kuchennych i 251kg odpadów zielonych. Jeden mieszkaniec wytwarza średnio 58kg odpadów kuchennych i 112kg odpadów zielonych, które następnie umieszcza w przydomowym kompostowniku, uzyskując kompost.

Między innymi dzięki zgromadzonym danym Gmina Miejska Kraków osiągnęła wymagany ustawowo poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych za 2023 r. Wykonana analiza pozwoliła na zwiększenie wartości poziomu o 1,5%. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!

Mieszkańcy Krakowa, którzy przesłali ankiety dotyczące kompostowania odpadów, mogą odebrać ekologiczne upominki od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK przy ul. Wielopole 17a, p. 203 (II piętro).

Zapraszamy!

Kompostownik ankiety 2

pokaż metkę
Autor: Michał Gelata / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-05
Data aktualizacji: 2024-07-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź