Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Pióra Businessu” dla najlepszych przedsiębiorców i firm

24 czerwca w sali Obrad Rady Miasta Krakowa wręczone zostały statuetki „Pióra Businessu”. Nagrody są wyrazem uznania dla przedsiębiorców za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, inwencję, działania na rzecz jakości produkcji oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Statuetki są przyznawane przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak–Business”. W wydarzeniu wzięli udział prezydent Krakowa Aleksander Miszalski i zastępca prezydenta Stanisław Mazur.

Fot. Paweł Krawczyk

Podczas spotkania prezydent Aleksander Miszalski odebrał medal 20-lecia Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak–Business”. Pogratulował wszystkim laureatom tegorocznej edycji nagrody „Pióra Businessu”, jednej z najbardziej prestiżowych krakowskich nagród branżowych. – To nie tylko statuetka dla osób i organizacji mocno zaangażowanych w prowadzony biznes. To także wyraz uznania za dodatkowe działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, pielęgnowanie postaw obywatelskich i odpowiedzialności biznesu – powiedział Aleksander Miszalski.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa to nieodzowny element gospodarczej tkanki Krakowa – ich działalność pomaga budować konkurencyjność miasta, decyduje o jego atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej, ale przede wszystkim przyczynia się do podnoszenia jakości życia mieszkańców – podkreślił prezydent. I dodał, że działalność przedstawicieli „Krak-Business” – zwłaszcza troska o kształcenie specjalistycznych kadr pracowniczych, wspieranie innowacji, podejmowanie inicjatyw, które łączą biznes z nauką i ułatwiają obustronny transfer wiedzy oraz wymianę doświadczeń – znakomicie korespondują ze strategią rozwoju Krakowa.

Prezydent Aleksander Miszalski podziękował Stowarzyszeniu „Krak-Business” za promowanie i nagradzanie najlepszych i najbardziej godnych społecznego zaufania firm w mieście. Stowarzyszenie powstało w chwili przełomowej, w przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej i od razu zajęło istotną pozycję na gospodarczej mapie Krakowa – jako organizacja złożona z wysokiej klasy specjalistów, dysponujących nie tylko wiedzą fachową, ale przede wszystkim doświadczeniem w prowadzeniu biznesu.

Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali:

  • Centrum Medyczne Topolowa Medicenter „za kompleksowe, interdyscyplinarne podejście do każdego pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem współistnienia różnych chorób przy doborze indywidualnej terapii oraz podążanie za ciągłym rozwojem, w tym wdrażanie terapii innowacyjnych w obszarze badań klinicznych”
  • Ośrodek Szkolenia Millenium otrzymał wyróżnienie za wkład w rozwój regionu poprzez wspieranie w edukacji i rozwoju zawodowym mieszkańców oraz firm
  • Biuro nieruchomości Pro-per-ty Polska zostało nagrodzone „za zaangażowanie w podnoszeniu świadomości klientów oraz edukowanie biur nieruchomości w Polsce, aby świadczyć najlepszej jakości usługi w obrocie nieruchomościami.

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości otrzymała nagrodę honorową za szczególne zasługi w wspieraniu rzemieślników i przedsiębiorców Małopolski.

„Pióro Businessu” przyznawane jest firmom, które działają w sektorze mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Statuetkę zaprojektował prof. Marian Konieczny.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-24
Data aktualizacji: 2024-06-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź