Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zajrzyj do czytelni z klimatem

„Miasto Szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta”, „Sekretne życie drzew”, „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”, „Jak rowery mogą uratować świat” to tylko niektóre książki, jakie można znaleźć w biblioteczce Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Wszystkie są dostępne dla mieszkańców podczas każdej „Czytelni” organizowanej w siedzibie KCEK przy ul. Wielopole 17a. Najbliższa okazja do zapoznania się z literaturą o tematyce ekologicznej już dziś, 27 czerwca, w godz. od 16.00 do 19.00.

Fot. P. Wojnarowski

Wśród prawie stu tytułów dostępnych w biblioteczce Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej ciekawe książki znajdą dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla najmłodszych krakowian na pewno atrakcyjne będą bogato ilustrowane książki o zwierzętach, przyrodzie i środowisku. Starsi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o przyczynach zmian klimatu, ich skutkach, a także o praktycznych sposobach na zapobieganie im. Gotowanie bez marnowania, ekologiczny transport, slow fashion, rozważny konsumpcjonizm, zielone balkony to tematy, który warto zgłębić, aby zmienić swoje codzienne nawyki i otoczenie.

W księgozbiorze Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej nie brakuje też jednak literatury naukowej dotyczącej bardziej globalnych tematów, takich jak atom, miasta przyszłości, topnienie lodowców, zanieczyszczenia czy groźne zjawiska meteorologiczne.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-24
Data aktualizacji: 2024-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź