Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Za nami rodzinny piknik nad Bagrami

Lato nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji w sobotę, 15 czerwca, odbył się piknik pod hasłem „Lato nad Bagrami”, zorganizowany przez Centrum Kultury Podgórza i Radę Dzielnicy XIII Podgórze.

Fot. telewizja.krakow.pl

Najpierw publiczności zaprezentowały się amatorskie zespoły i grupy taneczne z podgórskich szkół i przedszkoli, a po zakończeniu występów można było wziąć udział w różnorodnych warsztatach, animacjach i konkursach.

Organizatorzy zaprosili młodych artystów na warsztaty „Zielnik Pani Ewy”, podczas których powstały wyjątkowe okolicznościowe kartki – zdobione suszonymi kwiatami liśćmi i ziołami. Z kolei uczestnicy warsztatów przyrodniczych „Pracowity jak mrówka”  mogli poznać sekretne życie tych wyjątkowych zwierząt, wykonując makietę mrowiska. Wszyscy z konstruktorskim zacięciem i smykałką do rękodzieła mogli wziąć w rodzinnych warsztatach stolarskich. Miłośnicy magicznych sztuczek mogli wziąć udział w pokazie iluzjonistycznym w wykonaniu Marka Lorka.

Nie zabrakło też propozycji dla tych, którzy lubią ruch i rywalizację. W strefie sportów dawnych można było spróbować swoich sił w slalomie przez drewniane płotki, rzucaniu do celu wiankami z siana, łowieniu drewnianych rybek oraz „jeździe zespołowej” na szalonych nartach biegowych.

Zorganizowano także kreatywne warsztaty ruchowe – grę w kręgle i kule, zabawy z piłką, skakanki i kręcenie hula-hop. Przygotowana została także strefa relaksu, w której maluchy mogły pobawić się na bOblesach (dużych piankowych klockach), a ich opiekunowie odpocząć na leżakach, mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

Przygotowano także cały pakiet animacji dla dzieci, m.in.: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy robienie brokatowych tatuaży. Nie zabrakło również dmuchanej zjeżdżalni, konkursów z nagrodami, fotobudki oraz cukrowej waty.

Udział we wszystkich aktywnościach odbywających się w ramach pikniku „Lato nad Bagrami” był bezpłatny.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-04
Data aktualizacji: 2024-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź