Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejny fragment ul. Opolskiej z nową nawierzchnią

W ubiegłym roku, ul. Opolska wyremontowana została na odcinku od ul. Prądnickiej do al. 29 Listopada. Planowana jest kontynuacja prac na tej arterii. Pod koniec maja ogłoszono przetarg na odnowienie kolejnego jej fragmentu.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Ulica Opolska jest jedną z głównych arterii miasta, z dużym natężeniem ruchu. Tym razem nową nawierzchnię zyska fragment od stacji paliw przy ul. Conrada do rejonu przebudowanego odcinka w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej (KST III). Pracami objęte będą odcinki najbardziej zniszczone (w obu kierunkach). Oprócz nowego asfaltu, drogowcy m.in. wymienią miejscowo krawężniki oraz wyregulują kratki ściekowe.

Na oferty wykonawców ZDMK czeka do dziś, 12 czerwca. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie musiał przygotować projekt czasowej organizacji ruchu – celem jest, aby roboty bitumiczne toczyły się nocami, a brukarskie w ciągu dnia.

Wybrana firma po dopełnieniu wszystkich formalności, będzie mogła rozpocząć roboty w terenie – szacunkowo będzie to wrzesień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-29
Data aktualizacji: 2024-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź