Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rowerowa inauguracja wiosny

2023-03-22

Szkoły biorące udział w projekcie STARS Rowerem do szkoły powitały wiosnę. Okolicznościowe przejazdy rowerowe odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 21 i 162 w poniedziałek, 21 marca. Szkoła podstawowa nr 1 powitała wiosnę z jednodniowym opóźnieniem, ale za to zrobiła to spektakularnie. Kilkuset uczniów, rodziców i nauczycieli przejechało trasę spod budynku szkoły do Pychowic. Szkolny sezon rowerowy uważamy za otwarty.

Ruszyły prace serwisowe w tunelach Trasy Łagiewnickiej

2023-03-22

21 marca rozpoczęły się prace serwisowe w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Prowadzone będą one nocami i wymagają zamknięcia tunelu objętego robotami. Prace rozpoczęły się od tunelu między ulicami Pszczelną a Zakopiańską. Całość działań, zgodnie z założeniami wykonawcy, firmy Budimex powinna zakończyć się do 5 kwietnia.

Zmiana czasu z zimowego na letni

W weekend zmiana czasu. Tak pojadą linie nocne

2023-03-21

W ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę, zmieniamy czas z zimowego na letni. O godz. 2 w nocy wskazówki przestawimy na godz. 3. W związku z tą zmianą tak będą kursować linie nocne.

Nocne prace na ulicy Wielickiej

2023-03-21

To finisz robót związanych z przebudową skrętu w prawo z ul. Wielickiej w ul. Kostaneckiego. W ostatnim tygodniu marca wykonawca będzie układał asfalt na południowej jezdni ul. Wielickiej, na kilkudziesięciometrowym odcinku na wysokości realizowanej inwestycji.

Remont drogi w Będkowicach, zmiana trasy linii nr 310

2023-03-21

Do 24 marca remontowana jest droga powiatowa w miejscowości Będkowice. Codziennie, w godz. od ok. 8.00 do 18.00, linia autobusowa nr 310 kursuje po trasie skróconej do przystanku „Bębło Lasek”.

Nowa droga połączy ul. Śliczną i Łaszkiewicza

2023-03-21

We wtorek, 28 marca, ruszy kolejny etap robót przy budowie nowej drogi, która połączy ul. Śliczną i Stefana Łaszkiewicza na os. Wieczysta. Tego dnia rozpoczną się prace związane z budową skrzyżowania w rejonie ul. Łaszkiewicza i Ostatniej. Zostaną wprowadzone niewielkie zmiany w organizacji ruchu drogowego.

250 rowerów LajkBike dotarło do Krakowa

Ustalone ceny za wynajem nowych miejskich rowerów „LajkBike”

2023-03-08

Wiosną ma ruszyć „LajkBike” – nowa miejska wypożyczalnia rowerów. Działająca na nieco innych niż wcześniej zasadach. Radni przyjęli ceny za użytkowanie rowerów tradycyjnych i elektrycznych, zaproponowane przez Zarząd Transportu Publicznego.

MPO rozpoczęło sprzątanie miasta po zimie

2023-03-16

MPO Kraków rozpoczęło pozimowe oczyszczanie miasta. Porządkowaniem ulic i chodników zajmuje się 330 osób i 130 jednostek sprzętowych – zamiatarek, polewaczek i innych pojazdów specjalistycznych. Gruntowne sprzątanie po zimie zazwyczaj trwa ok. 10 tygodni, jednak ze względu na pogodę oraz przypadające święta wielkanocne, może potrwać 12 tygodni.

Już w kwietniu powracamy z akcją miejskich kontroli rowerowych

2023-03-20

Z okazji pierwszego dnia wiosny Urząd Miasta Krakowa ma dla mieszkańców Krakowa rowerową niespodziankę. Już od 1 kwietnia zaprasza po raz kolejny do skorzystania z darmowych miejskich kontroli rowerowych. Organizowane są one z myślą o bezpieczeństwie krakowskich rowerzystów, którzy nie zawsze podróżują sprawnymi jednośladami.

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany na odcinku od ul. Banacha do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej

2023-03-20

Kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka nowej infrastruktury. Od poniedziałku, 27 marca, ruch kołowy zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię od ul. Banacha do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Znajdź