Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Koniec przebudowy torowiska w Nowej Hucie

2022-06-27

Dobiega końca przebudowa torowiska na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Jest już nowe torowisko, na ukończeniu są prace przy wymianie nawierzchni jezdni. Dla kierowców do dyspozycji jest po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Zakończenie prac i powrót tramwajów nastąpi w połowie lipca.

Propozycja nowych stawek za przejazdy taksówkami

2022-06-20

W najbliższym czasie radni będą pracować nad projektem uchwały, dotyczącej zmiany maksymalnych cen za przejazdy taksówkami w Krakowie. Proponowane stawki są odzwierciedleniem kompromisu między oczekiwaniami taksówkarzy, a możliwościami mieszkańców. Dotychczasowe ceny urzędowe obowiązują już od ponad dwunastu lat i są najniższe spośród wszystkich dużych miast w Polsce.

Przejazdy dla uczniów w lipcu i sierpniu tylko z ważnym biletem

2022-06-27

Od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół podczas podróży komunikacją miejską muszą posiadać ważny bilet. Przypominamy, że bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej w roku szkolnym, od 1 września do 30 czerwca, są możliwe dla uczniów krakowskich szkół podstawowych, a także dla uczniów szkoły podstawowej zlokalizowanej w obszarze objętym integracją międzygminną, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Autobus Solaris Urbino 12 hydrogen

Kraków rozpoczął eksploatację autobusu zasilanego wodorem

2022-06-24

Mieszkańcy Krakowa od 24 czerwca mogą podróżować autobusem zasilanym wodorem. Kursuje on na liniach nr 123, 128 i 304. Stało się to możliwe dzięki umowie na dostawę paliwa wodorowego, którą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podpisało z firmą ORLEN Południe.

Komunikacja miejska na wakacje

2022-06-22

Już od soboty, 25 czerwca obowiązują wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od poniedziałku – linii tramwajowych. Zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Woli Justowskiej i Krowodrzy Górki. Na ulicach pojawiły się także linie sezonowe i rekreacyjne, które wożą pasażerów m.in. na Bagry, do Kryspinowa i Przylasku Rusieckiego.

Nie kupisz mobilnego biletu w czasie kontroli w tramwajach i autobusach

2022-06-24

Od lipca kontrolerzy biletów zablokują na czas prowadzonych kontroli aplikacje mobilne do sprzedaży biletów. W związku z coraz częstszymi nadużyciami pasażerów, którzy w ostatniej chwili tzn. w trakcie kontroli, dokonywali zakupu biletów w aplikacjach mobilnych.

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany pod wiaduktem kolejowym

2022-06-23

Od 30 czerwca rozbiórka wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej wejdzie w kolejny etap. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu na tym odcinku al. 29 Listopada. Utrudnienia potrwają do 22 lipca.

Tramwaj Bombardier

Od dziś tramwaje nie dojeżdżają do ul. Bratysławskiej

2022-06-22

Wraz z wprowadzeniem wakacyjnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, od dzisiaj, 27 czerwca, zawieszone zostało kursowanie tramwajów do przystanku „Bratysławska”. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa, która kursujez dużą częstotliwością.

Zmiany przy ul. Dobrego Pasterza

2022-06-20

Od dziś, 27 czerwca, do 19 sierpnia obowiązuje czasowa zmiana organizacji w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada z ul. Dobrego Pasterza oraz ul. Chlebową. Pojazdy zostały skierowane na jezdnię po stronie północnej ul. Dobrego Pasterza.

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany przy wiadukcie kolejowym

2022-06-15

Przebudowa drugiego z wiaduktów kolejowych nad al. 29 Listopada już trwa. Od 22 czerwca wprowadzono zwężenie jezdni w kierunku Krakowa.

Znajdź