Aktualności

Maseczki dla każdego kierowcy i motorniczego

MPK SA wyposażyło w maseczki każdego kierowcę i motorniczego. Wszyscy prowadzący otrzymali po raz kolejny środki dezynfekujące. Dla pracowników wydawane są także cały czas jednorazowe rękawiczki.

Od niedzieli ograniczenia w komunikacji miejskiej

Od niedzieli, 12 kwietnia Zarząd Transportu Publicznego planuje wprowadzić dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zmiany te mają na celu dostosowanie oferty transportu zbiorowego do występujących potrzeb przewozowych, a także zachęcenie ludzi do pozostania w domach i podróżowania środkami transportu zbiorowego wyłącznie w pilnych potrzebach.

Torowisko na rondzie Piastowskim do remontu

W sobotę, 11 kwietnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do ronda Hipokratesa. Jednocześnie rozpoczynają się prace na torowisku na rondzie Piastowskim i pętli w Mistrzejowicach. W tym czasie tramwaje nie będą kursować od ronda Hipokratesa do osiedla Piastów i Mistrzejowic.

MPK szyje maski dla pracowników

MPK SA zaczęło szyć maski dla swoich pracowników. Maski będą przekazywane pracownikom zaplecza, którzy każdego dnia zajmują się serwisowaniem tramwajów i autobusów oraz prowadzącym.

Utrudnienia na ul. Armii Krajowej

Do końca czerwca na odcinku ulicy Armii Krajowej pod wiaduktami kolejowymi obowiązuje zwężenie do dwóch pasów ruchu. Utrudnienia dla samochodów są spowodowane pracami realizowanymi przez PKP PLK.

Strefa Płatnego Parkowania zawieszona do odwołania

Władze miasta zdecydowały o niepobieraniu do odwołania opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2. Jednocześnie wydłużony zostanie czas obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych na czas zawieszenia opłat. Opłaty za parkowanie nie są pobierane od 16 marca.

Po świętach remont ul. Lubelskiej

We wtorek, 14 kwietnia rozpocznie się remont ulicy Lubelskiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Mazowieckiej.

Kolejne wzmocnienia linii aglomeracyjnych

W środę, 8 kwietnia zmieniły się rozkłady linii aglomeracyjnych nr 215, 225, 227, 237 i 244.

Trasa Łagiewnicka: przekopano tunel pod ul. Turowicza

W poniedziałek, 6 kwietnia w godzinach popołudniowych wykonawca budowy Trasy Łagiewnickiej zakończył przekop pod ul. Turowicza. Przez wiele tygodni, niewidoczni dla kierowców jadących ul. Turowicza operatorzy koparek wydobywali ziemię, pracując pod użytkowaną przez kierowców ulicą.

Jaka droga do Małopolskiego Centrum Nauki?

Zakończył się etap zbierania pytań i opinii do projektu budowy drogi łączącej ul. Stella-Sawickiego z planowanym Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.