Aktualności

Korekty rozkładów jazdy linii autobusowych

Od soboty, 15 lutego obowiązują zmienione rozkłady jazdy linii autobusowych nr: 105, 124, 127, 158, 182, 405, 424, 482 i 437.

Przetarg na zakup autobusów elektrycznych zakończony

Dwóch producentów złożyło do MPK SA w Krakowie swoje oferty na dostawę 50 przegubowych autobusów eklektycznych o długości 18 metrów. Firma Solaris Bus&Coach SA za realizację   tego kontraktu wraz z urządzeniami ładującymi plug-in dla każdego pojazdu zaproponowała kwotę 165 435 000 zł brutto, natomiast firma EvoBus Polska Sp. z o.o. kwotę 176499157,50 zł brutto.

MPK ogłasza przetarg na zakup pięciu małych autobusów

Krakowski przewoźnik ogłosił przetarg na zakup trzech autobusów midi oraz dwóch autobusów mini wyposażonych w silniki spełniające poziom emisji spalin Euro 6.

Tramwaje wracają na ulicę Kalwaryjską

Kończy się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego. W poniedziałek, 17 lutego zostanie przywrócony ruch tramwajów na ul. Kalwaryjskiej. Oto zmiany, które zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Zgłoś propozycje do programu „Nowa Huta dziś!”

Ruszyła czwarta edycja programu „Nowa Huta dziś!”. Na stronie internetowej zdmk.krakow.pl można już zgłaszać propozycje zadań do realizacji. Przy pomocy specjalnego formularza można także wskazywać zadania spośród listy propozycji zgłoszonych w ubiegłym roku, na których realizację zabrakło środków finansowych.

Innowacja na przystankach komunikacji miejskiej

Od kilku dni na multimedialnych ekranach w wiatach przystankowych wyświetlane jest w czasie rzeczywistym położenie autobusów i tramwajów. Na ekranach Digital Citylight AMS można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku.

Więcej kontroli biletów w komunikacji miejskiej

Co najmniej 27 tysięcy kontroli miesięcznie w autobusach i tramwajach będzie przeprowadzać firma Renoma, która podpisała nową umowę z Zarządem Transportu Publicznego. To ponad 10 tysięcy więcej, niż dotychczas. Jak informuje dyrektor ZTP Łukasz Franek, dotychczasowa ilość kontroli była niewystarczająca w stosunku do liczby mieszkańców miasta.

Rynek Kleparski – koniec remontu przed wakacjami

Planowane zakończenie robót związanych z przebudową całej ulicy Rynek Kleparski nastąpi pod koniec czerwca. Odcinek od ul. Basztowej do ul. Paderewskiego już zyskał odwodnienie, a na jezdni i chodnikach ułożony został granit.

Kolejny etap budowy kładki nad al. Powstańców Śląskich

Budowa kładki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego wkracza w kolejny etap. Od czwartku, 13 lutego obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu na al. Powstańców Śląskich.

2650 wykroczeń w SPP w styczniu

Styczniowe kontrole prowadzone przez strażników miejskich w strefach płatnego parkowania w Krakowie pokazują, że próby unikania opłat za postój przez kierujących są nadal na porządku dziennym.