Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków nie wyłączy oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych

2022-11-29

Względy bezpieczeństwa i brak możliwości wygaszenia oświetlenia ulic i chodników z pominięciem przejść dla pieszych spowodowały, że miasto nie wyłączy latarni po godz. 1 w nocy.

System Informacji Miejskiej

System Informacji Miejskiej zaczyna porządkować Kraków

2022-11-25

Ruszył montaż nowych tablic Systemu Informacji Miejskiej. Dzięki nim będzie można m.in. zobaczyć w przestrzeni miasta, że w Krakowie mamy nie tylko Stare Miasto, Podgórze czy Nową Hutę. Na miejskim oznakowaniu pojawią się osiedla Wola Duchacka, Kurdwanów czy Ludwinów.

Ulica Igołomska częściowo otwarta dla ruchu

2022-11-28

Dobre wieści dla kierowców: spora część rozbudowanej ul. Igołomskiej zostaje oddana dla ruchu pojazdów. Od dziś, 29 listopada, dostępne są dwa pasy w obu kierunkach.

Przedświąteczne weekendy ze wzmocnioną komunikacją miejską

2022-11-28

W związku z okresem przedświątecznym i spodziewanym większym zapotrzebowaniem na przewozy w sobotę, 3 grudnia, a także w weekendy 10-11 i 17-18 grudnia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Zmiany przy skrzyżowaniu ul. Jakubowskiego i Orwid

2022-11-22

Od 28 listopada zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Macieja Jakubowskiego i dr Marii Orwid. Ma to związek z kolejnym etapem budowy ronda w tym miejscu. W związku z tym swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 125, 144 i 204.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1 grudnia spotkanie w sprawie modernizacji ulicy Potockiego

2022-11-25

W czwartek, 1 grudnia, w godz. 17.00-19.00, odbędzie się spotkanie informacyjne online w sprawie modernizacji ul. Stanisława Kostki Potockiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną opracowane do tej pory rozwiązania projektowe.

Czy krakowska Strefa Czystego Transportu jest rozwiązaniem wyjątkowym i odosobnionym?

2022-11-25

Uchwałą Rady Miasta Krakowa z 23 listopada na terenie naszego miasta zostanie wprowadzona Strefa Czystego Transportu. Jest to zmiana, która ma na celu przede wszystkim polepszenie jakości powietrza w Krakowie, a co za tym idzie ochronę zdrowia i polepszenie jakości życia mieszkańców. Jak każda zmiana również ta budzi wiele emocji i pytań. Przy okazji pojawia się również sporo nieścisłości. Chcąc odpowiedzieć na pojawiające się pytania, przyjrzyjmy się faktom.

Rozbudowa ul. Niepokalanej Panny Marii – spotkanie informacyjne

2022-11-24

Dziś odbędzie się spotkanie informacyjne online dotyczące opracowania dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Niepokalanej Panny Marii. Początek o godz. 17.00.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Rozbudowa al. 29 Listopada: coraz więcej wyasfaltowanych odcinków

2022-11-24

Na rozbudowywanej alei 29 Listopada coraz więcej nowego asfaltu. Na razie nie jest to docelowa tzw. warstwa ścieralna, ale i tak z miesiąca na miesiąc wylotówka na Warszawę zmienia się w arterię drogową z prawdziwego zdarzenia.

Kraków pierwszym miastem w Polsce ze Strefą Czystego Transportu

2022-11-23

23 listopada Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę o utworzeniu Strefy Czystego Transportu na terenie całego miasta. To nowatorskie rozwiązanie w Polsce i w tej części Europy. Pierwsze zmiany wejdą w życie w lipcu 2024 r., a całościowe – dwa lata później.

Znajdź