Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Budowa KST do Górki Narodowej: autobusy zastępcze dojeżdżają do centrum

2022-05-17

Autobusy linii zastępczej nr 703, uruchomionej w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej, dojeżdżają teraz w okolice Dworca Głównego aż do przystanku przy ul. Kurniki. Z kolei na przystanku przy ul. Ogrodowej zatrzymują się autobusy linii nr 154.

50 meleksów z zezwoleniem na poruszanie się po Starym Mieście

2022-05-20

Prezydent Krakowa zatwierdził wyniki tegorocznego konkursu ofert na świadczenie usług przewozu osób za pomocą pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, zwanych popularnie meleksami, na obszarze parku kulturowego Stare Miasto. Identyfikatory otrzymało 50 pojazdów. To nimi będą teraz wożeni turyści chcący w ten sposób poznawać nasze miasto.

Ruszyły prace na ulicy Kosocickiej

2022-05-19

W poniedziałek, 23 maja, ruszyły prace na fragmencie ul. Kosocickiej (przy budynku nr 7, na wysokości składu materiałów budowlanych) – m.in. przebudowa zjazdu oraz sieci wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznej, budowa chodnika i nowej zatoki autobusowej. Wprowadzono lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty realizowane są przez dewelopera.

KST do Górki Narodowej: postępuje budowa tunelu wzdłuż ul. Opolskiej

2022-05-20

Budowa tunelu to jeden z najpoważniejszych etapów budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Wykonawca zadania rozpoczął realizację tunelu na ul. Opolskiej na początku marca.

Budowa KST do Górki Narodowej: zwężenie na ul. Szopkarzy

2022-05-20

Od 24 maja wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej rozpoczął prace związane z budową jednego z dojazdów do parkingu P+R, który będzie działał przy skrzyżowaniu ul. Pachońskiego i Trasy Wolbromskiej. Zawężony został niewielki fragment ul. Szopkarzy na tyłach przychodni.

Rozbudowa ul. Jakubowskiego: korekta organizacji ruchu

2022-05-19

Prace związane z rozbudową ul. Jakubowskiego przeniosą się na pas po północnej stronie. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nową nawierzchnię asfaltową położoną na pasie po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Na ul. Jakubowskiego utrzymany będzie jeden kierunek ruchu.

Ochrona środowiska priorytetem na budowie tramwaju do Mistrzejowic

2022-05-19

Od samego początku dla inwestycji związanej z budową linii do Mistrzejowic priorytetem jest ochrona środowiska. Aby jeszcze bardziej zadbać o ten aspekt, władze miasta zwróciły się do partnera prywatnego o ponowne przeanalizowanie założeń technicznych ochrony akustycznej wynikających z wydanej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Remont na ul. Prądnickiej, kolejne zmiany w organizacji ruchu

2022-05-17

21 maja rozpoczął się trzeci etap remontu ulicy Prądnickiej. Ruch pojazdów na odcinku od al. Słowackiego do ul. Wrocławskiej został przywrócony, natomiast wyłączony został od ul. Wrocławskiej do północnego wyjazdu z pętli autobusowej. Swoje trasy zmieniły miejskie i aglomeracyjne linie autobusowe.

Budowa KST do Górki Narodowej: zmiany dla kierowców i pasażerów

2022-04-28

Budowa największej inwestycji tramwajowej w północnej części Krakowa nabiera tempa. Od 4 maja wprowadzono zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Ograniczenia są konieczne, żeby zaoferować mieszkańcom północy miasta alternatywę dla samochodów i dogodny dojazd komunikacją tramwajową.

Unijne wsparcie dla Krakowa w zakresie mobilności

2022-04-04

Gmina Miejska Kraków jest partnerem w projekcie UE „Dynaxibility4CE”, mającym na celu rozwój narzędzi ułatwiających planowanie niskoemisyjnej mobilności. W ramach projektu opracowano plan działań na rzecz realizacji Strefy Czystego Transportu w Krakowie oraz dla rozwoju mobilności jako usług w Krakowskim Obszarze Funkcjonalnym.

Znajdź