Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wolne miejsca na kreatywne warsztaty „Odnawialni niezniszczalni”

Jak powstaje prąd? Doświadczalnie przekonają się o tym uczestnicy bezpłatnych warsztatów „Odnawialni niezniszczalni”, które odbędą się już jutro, 29 maja w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a. Zajęcia, poświęcone prądowi i odnawialnym źródłom energii, są przeznaczone dla uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych. Zachęcamy do zapisów, są jeszcze wolne miejsca!

Fot. Piotr Wojnarowski / Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

Warsztaty poprowadzi Carbon Footprint Foundation. Odbędą się one w trzech turach, w każdej grupie znajdzie się maksymalnie 30 dzieci.

  • 9.30–10.30 – grupa I
  • 11.00–12.00 – grupa II
  • 12.30–13.30 – grupa III.

Podczas zajęć młodzi krakowianie dowiedzą się więcej o znaczeniu prądu w naszym codziennym życiu oraz o sposobach na oszczędzanie energii elektrycznej. Prowadzący wyjaśnią im również, czym jest ślad węglowy. Na warsztatach nie zabraknie także praktyki: dzieci na własne oczy „zobaczą” i „wytworzą" prąd.

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy są prowadzone drogą mailową: rezerwacje@cek.krakow.pl oraz telefonicznie: 12 616 78 58 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–14.00). Rezerwacja jest potwierdzona po otrzymaniu odpowiedzi z Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej.

Projekt „Odnawialni niezniszczalni” jest realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki przy wsparciu Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa oraz Carbon Footprint Foundation. To projekt finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Igołomia-Wawrzeńczyce, Michałowice.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź