Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogólnopolskie Dni Owada na Uniwersytecie Rolniczym

Pod hasłem „Owady piękne i różnorodne” od 24 do 26 maja, w godzinach od 10.00 do 16.00 w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbywają się XXII Ogólnopolskie Dni Owada.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy krakowian i turystów. W jego trakcie prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych – owadów wodnych, koprofagów, owadów spożywczych oraz roślin i zwierząt owadożernych. Zaplanowano także pokaz żywych motyli, czy prezentacje uli.

Podczas Dni Owada nie zabraknie fotografii o tematyce entomologicznej, czy seansów filmów entomologicznych malowanych piaskiem. Dla dzieci zaplanowano liczne atrakcje: zabawy i zajęcia plastyczne, grę terenową, czy warsztaty z tworzenia domków dla owadów. Przez cały czas odbywać się będzie kiermasz produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, czy biżuterii o tematyce entomologicznej.

Dziś, 24 maja w auli Centrum Kongresowego, w budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46) odbędą się wykłady popularnonaukowe dla dzieci.

W piątek, sobotę i niedzielę (24–26 maja) zaplanowano warsztaty, dotyczące budowy domków dla owadów oraz pod tytułem „Na łowy – odłówmy pospolite gatunki mrówek”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy: utw@urk.edu.pl lub przez sms: 516 549 361.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-21
Data aktualizacji: 2024-05-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź