Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zabawa i nauka o klimacie: pobierz bezpłatne materiały dla dzieci

„Elementarz bohaterów klimatu”, kolorowanki, tematyczne karty pracy oraz zeszyt kreatywny pełen łamigłówek, zadań i ciekawostek na temat ekologii – to materiały edukacyjne, z jakich korzystają uczestnicy Akademii Bohaterów Klimatu, czyli programu edukacyjnego dla uczniów klas 1–3 z krakowskich szkół podstawowych. Wszystkie można także bezpłatnie pobrać ze strony.

Materiały w ramach Akademii Bohaterów Klimatu
Fot. Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

Jeśli więc jesteś rodzicem lub nauczycielem i szukasz wartościowych materiałów o tematyce klimatycznej dla najmłodszych, koniecznie zajrzyj!

Przypomnijmy, Akademia Bohaterów Klimatu to cykl sześciu spotkań, podczas których młodzi krakowianie z klas 1–3 szkół podstawowych, poprzez gry, doświadczenia i spotkania, mają okazję dowiedzieć się więcej o klimacie i wpływie jego zmian na środowisko. Akademia ma za zadanie budować praktyczne kompetencje uczniów w obszarze zmian klimatu, zwiększać ich świadomość ekologiczną, a także zapoznawać z działaniami miejskimi na rzecz ochrony środowiska. Najmłodsi dowiadują się też, jak ich codzienne wybory i nawyki mogą pomóc w zminimalizowaniu niekorzystnych zmian klimatu.

Uczniowie biorący udział w Akademii odwiedzają m.in.: Centrum Edukacji Ekologicznej Bielany prowadzone przez Wodociągi Miasta Krakowa, krakowską Ekospalarnię a także Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej.

Obecnie dobiega końca druga edycja programu. Bierze w niej udział dziesięć klas.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź