Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany w programie „Czyste powietrze”

22 kwietnia wprowadzono zmiany w programie „Czyste powietrze”.  

Fot. materiały prasowe

Program skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli budynków jednorodzinnych, którzy w ramach proponowanego wsparcia mogą uzyskać dofinansowanie na zadania z zakresu wymiany źródeł ciepła opartych o paliwo stałe czy termomodernizacji. Z uwagi na fakt, że na terenie Krakowa obowiązują zapisy uchwały antysmogowej beneficjentami programu są najczęściej mieszkańcy realizujący inwestycje w zakresie ocieplenia przegród budowlanych oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Wysokość dotacji uzależniona jest od kryterium dochodowego oraz zakresu planowanych prac.

Wśród najważniejszych zmian, które weszły w życie 22 kwietnia wymienić należy:

  • obowiązek, w przypadku instalacji pomp ciepła, wyboru tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM)
  • ograniczenie dofinansowania inwestycji na poziomie najwyższym – możliwe będzie uzyskanie najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową informacją na ten temat dostępną na czystepowietrze.gov.pl.

Warto pamiętać, że właściciele budynków zlokalizowanych na terenie Krakowa, dzięki porozumieniu podpisanemu z Wojewódzki Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wnioski o dofinansowanie czy płatność w tym Programie mogą składać również w Wydziale ds. Jakości Powietrza UMK, w Krakowskim Centrum Doradztwa Energetycznego – Rynek Podgórski 1. Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-11
Data aktualizacji: 2024-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź