Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Założenie firmy w CEIDG – sprawę załatwisz także w języku angielskim

Wydział Spraw Administracyjnych proponuje cudzoziemcom, chcącym założyć firmę w CEIDG, obsługę w języku angielskim. Punkt zlokalizowany jest przy ul. Wielickiej 28A.

Fot. pixabay.com

Referat ds. CEIDG Wydziału Spraw Administracyjnych UMK, dostrzegając potrzebę usprawnienia obsługi cudzoziemców nieposługujących się językiem polskim już dwa lata temu uruchomił na ul. Wielickiej 28A (III piętro) „stanowisko anglojęzyczne”.

Zainteresowani cudzoziemcy mogą założyć działalność, zmienić dane firmy, zawiesić, wznowić lub zamknąć działalność gospodarczą z pełnym wsparciem pracownika mówiącego biegle po angielsku. Obecnie - w związku z rosnącym zainteresowaniem – cudzoziemcy przyjmowani są od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 14.00, po wcześniejszym umówieniu wizyty na stronie umawianiewizyt.um.krakow.pl.

Przypomnijmy, że jest to miejsce gdzie cudzoziemiec uzyska od pracownika niezbędną informację i dopełni formalności związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc polega przede wszystkim na wspólnym wypełnieniu wniosku do CEIDG, w tym zweryfikowaniu, czy posiadany tytuł pobytowy uprawnia cudzoziemca do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej na podstawie wpisu do CEIDG.

W 2023 roku 2 031 cudzoziemców zdecydowało się na złożenie wniosku CEIDG za pośrednictwem Referatu ds. CEIDG, z czego 931 dotyczyło założenia działalności gospodarczej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-26
Data aktualizacji: 2024-04-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź