Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grzegórzeckiej i Blich

Na ul. Dietla i Grzegórzeckiej przywrócono ruch pojazdów w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Jednocześnie w rejonie wiaduktu kolejowego (na wysokości ul. Blich) umożliwiono zawracanie w kierunku ul. Wielopole.

Fot. Jan Graczyński

Przez ul. Grzegórzecką wyznaczono przejazd rowerowy ułatwiający komunikację rowerową z ul. Kopernika poprzez ul. Blich. Z uwagi na lokalizację przystanku kolejowego w ciągu ul. Dietla i Grzegórzeckiej wyznaczone zostały miejsca postojowe TAXI oraz miejsca postojowe Kiss&Ride w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu.

Zmianie uległa także obsługa komunikacyjna Hali Targowej – wjazd odbywa się będzie przez ul. Metalowców, natomiast wyjazd zapewniony jest zarówno do ronda Grzegórzeckiego, jak i w kierunku ul. Wielopole.

Otwarta dla ruchu została również zmodernizowana ul. Blich. Na odcinku od ul. Grzegórzeckiej do ul. Sołtyka obowiązuje ruch jednokierunkowy z kontraruchem rowerowym oraz wyznaczonymi miejscami postojowymi (możliwość parkowania na pasie postojowym oraz w zatokach). Na pozostałym odcinku, tj. od ul. Kopernika do ul. Kołłątaja, ruch odbywa się dwukierunkowo.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-21
Data aktualizacji: 2024-01-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź