Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przynieś smaka za pożyczenie świątecznego krzaka!

Pomoc zwierzakom ze schroniska to nie tylko dobry uczynek, ale i... świąteczne drzewko! Wypożycz świerk w doniczce w zamian za karmę, którą dostarczymy do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Warto pamiętać, by karma obfitowała w wartościowe składniki, które zwłaszcza zimą są tak bardzo potrzebne czworonogom. Chcesz wziąć udział w akcji? Zacznij od wypełnienia formularza.

Fot. ZZM

Jak zdobyć świąteczne drzewko?

Zaczynamy od uzupełnienia formularza, w którym należy określić datę oraz godzinę odbioru drzewka z siedziby ZZM przy ul. Za Torem 22. Zakupioną karmę przywozimy w momencie odbierania choinki. Osoby, które nie poinformują o zmianie terminu lub godziny, zostaną automatycznie wykreślone z listy, tak aby inni mogli skorzystać i cieszyć się świątecznym drzewkiem. Zmiany terminu można dokonać telefonicznie – nr 12 20 18 857 lub na oficjalnym profilu ZZM na Facebooku.

Czym się kierować przy wyborze karmy?

Zdrowa dieta jest jednym z ważniejszych czynników, mających bezpośredni wpływ na zdrowie, odporność i samopoczucie zwierzaków. Dobry sposób odżywiania zmniejsza także ryzyko występowania u nich chorób. Zebrana od mieszkańców karma zostanie przekazana do KTOZ – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Dobra karma to taka, która nie zawiera zbóż, a posiada dużą ilość mięsa. W następnym kroku można zwrócić uwagę na gatunki mięsa, cenne podroby, ryby, jaja, tłuszcz. Przykładowe karmy: Taste of the Wild, Wild Freedom, Carnilove, Purizon, Wiejska Zagroda, Feringa, Catz Finefood, Zooplus Bio, Mac’s, Brit, Acana, Rocco, Orijen, Fitmin, Alpha Spirit.

Świerk biały idealny na święta!

Drzewko, które można wypożyczyć, w zamian za karmę dla zwierzaków, to świerk biały „Perfecta”, o wysokości 60–70 cm. Przy odpowiedniej pielęgnacji, dłużej pozostanie w dobrej formie. Podłoże, w którym się znajduje musi pozostać lekko wilgotne, dlatego nie powinno się stawiać go obok kaloryfera. W tym roku nie ma konieczności oddawania wypożyczonego drzewka. Jeśli ktoś zdecyduje się je oddać, ma taką możliwość. Wtedy świerk zostanie posadzony na terenie Krakowa w ramach akcji „Choinka”.

Przy okazji tej wyjątkowej akcji, pamiętajmy, że zwierzakom warto pomagać nie tylko od święta.

świerk biały, akcja zzm

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2023-12-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź