Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę!

Ponad 700! Aż tylu czworonożnych podopiecznych ma obecnie Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Z tego powodu Centrum Kultury Podgórza organizuje zimową zbiórkę przedmiotów i artykułów dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska, która trwa do dziś, 8 stycznia. Finał akcji odbędzie się 10 stycznia.

Fot. Bogusław Świerzowski/kraków.pl

Potrzebne są m.in. koce, ręczniki oraz poszewki na pościel, którymi będzie można wyścielić tymczasowe legowiska dla zwierzaków lub wykorzystać przy ich osuszaniu po kąpieli. Organizatorzy proszą natomiast, by nie przynosić kołder, poduszek ani materacy. Psy z pewnością by je przegryzły, co skończyłoby się nie tylko dużym bałaganem, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia czworonogów, które połknęłyby pierze lub kawałki gąbki. Podobnie rzecz ma się z ubraniami – nie będą się nadawały na posłanie, a utylizacja niepotrzebnych tekstyliów będzie generowała dodatkowe koszty dla schroniska. Czworonogi potrzebują natomiast gotowych, miękkich legowisk.

Jak zawsze ważna jest karma mokra i sucha zwłaszcza ta dla kotów, bo tej schronisku najbardziej brakuje. W imieniu własnym i Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami serdecznie prosimy, by wybierać tę lepszej jakości – o wysokiej zawartości mięsa i innych składników ważnych dla zdrowia psów i kotów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze opakowanie karmy o dobrym składzie, niż większą ilość takiej, która nie będzie miała dużej wartości odżywczej. Wielu podopiecznych KTOZ to zwierzęta chore lub po wypadkach, dlatego niezwykle cenna będzie również karma specjalistyczna, dla czworonogów zmagających się z problemami układu pokarmowego (lekkostrawna, typu gastrointestinal i sensitive) oraz w okresie rekonwalescencji (typu recovery i convalescence).

Pod opieką KTOZ są zwierzaki w różnym wieku – również te młode, które mają mnóstwo energii i uwielbiają psoty. Bez wahania można więc przynosić zabawki dla czworonogów oraz smycze i kagańce, które przydadzą się w czasie spacerów. Cennym podarunkiem dla maluchów, które potrzebując dużo ciepła będą natomiast termofory.

Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe. Chętnie przyjmowane są rzeczy używane – ważne, żeby były czyste i w dobrym stanie.

Zbiórka trwa do dziś, 8 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy każdej z placówek. W środę, 10 stycznia, Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami zostaną przekazane wszystkie zebrane dla czworonogów prezenty.


Zbiórka dla zwierząt, schronisko, CKP

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2024-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź