Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mikołajki dla małych talentów

Prezenty, warsztaty i uśmiechnięte twarze dzieci – tak zapamiętamy mikołajkowe spotkanie z młodymi krakowianami, uczestnikami projektu „Mecenas dziecięcych talentów”. Miasto już od ponad 12 lat, wraz z fundacją KDM oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, wspiera utalentowane dzieci.

Fot. Marcin Cieślak

Dzięki współpracy z darczyńcami, czyli mecenasami projektu, udaje się wspólnie pozyskiwać środki na sfinansowanie lub dopłatę do kosztów m.in. kursów, warsztatów naukowych, treningów, zakupu strojów i obozów sportowych dla podopiecznych projektu.

Doroczne spotkanie mikołajkowe to czas specjalny, w którym spotykają się przede wszystkim dzieci, ich rodzice oraz przedstawiciele miasta i fundacji DKM. Tym razem wydarzenie odbyło się w sali Teatru 38 w Klubie Pod Jaszczurami.

Młodzi goście wzięli udział w świątecznych warsztatach prezentujących podstawowe techniki sztuki capoeira wywodzącej się z Brazylii - łączącej elementy tańca, akrobatyki, muzyki i sztuk walki pod czujnym okiem mistrza Michała Orzyłowskiego „Sucuri”, a także w rodzinnym karaoke z piosenkami świątecznymi. Ponadto dzieci otrzymały drobne upominki w postaci zestawu słodyczy, drobnych świątecznych gadżetów oraz biletów do kina.

Mikołajkowe warsztaty dla dzieci to niepowtarzalna okazja do wspólnego świątecznego spotkania w radosnej atmosferze, a także chwila wytchnienia od codziennych szkolnych oraz pozaszkolnych obowiązków.

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na stronie kkr.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2023-12-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź