Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Integracyjna akcja „Zdjęcie pod choinką”

Akcja „Zdjęcie pod choinką” to pomysł na integrację społeczności dwóch szkół specjalnych oraz okolicznych mieszkańców w świątecznym otoczeniu choinkowych instalacji. Organizatorzy wydarzenia – Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Ułanów 25, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna przy ul. Topografów 11 oraz Fundacja z rąk do rąk – podkreślają symboliczne znaczenie tej akcji, bo nie będzie to zwykłe zdjęcie i nie pod jedną choinką.

Fot. pixabay.com

W obu szkołach stworzono świąteczne scenerie, a same choinki zostały pozyskane dzięki grupie facebookowej „Kraków – oddam za darmo”.

– Dzieci uczęszczające do tych szkół borykają się z różnymi wyzwaniami, dlatego bardzo ważna jest dla nich życzliwość, akceptacja i zrozumienie – mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia. – Stąd już po raz drugi współorganizujemy taką akcję i zapraszamy okolicznych mieszkańców, by przychodzili do tych szkół ze swoimi dziećmi i robili sobie wspólne zdjęcia w świątecznej scenerii – dodaje.

W szkołach można także zrobić sobie fotografię w świątecznym kostiumie, ponieważ do dyspozycji gości są stroje mikołajów, elfów, śnieżynek i skrzatów. Zdjęcia można później publikować w mediach społecznościowych. Mogą one być również częścią świątecznych życzeń, które wysyłamy przyjaciołom, rodzinie i znajomym.

Akcję poprzedziła wspólna sesja zdjęciowa z udziałem organizatorów i partnerów, w której uczestniczył także Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Akcja „Zdjęcie pod choinką” rozpoczęła się w poniedziałek, 11 grudnia i potrwa do dziś, 15 grudnia. Organizatorzy czekają na mieszkańców w godzinach od 8.00 do 16.00 w budynkach obu szkół przy ul. Topografów 11 oraz na ul. Ułanów 25.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2023-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź