Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znasz Kraków? Przekonaj się o tym w rodzinnym teście wiedzy

Kraków to skarbnica wiedzy i historii, których znajomością może się pochwalić niejeden krakowianin! Już w sobotę, 9 grudnia, o godz. 10.00, będzie ku temu okazja w ramach Rodzinnego Testu Wiedzy o Krakowie. Spotykamy się w MuFo, w drużynach 2-osobowych – uczeń szkoły podstawowej i rodzic, dziadek lub opiekun. Zgłoszenia do testu są przyjmowane do dziś, do godz. 14.00. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Fot. Gazeta Wyborcza Kraków

Test będzie się składał z 45 pytań, na rozwiązanie go rodzinne zespoły będą miały 45 minut. Pytania będą dotyczyły ogólnej wiedzy o Krakowie, zawartej w trzech kategoriach: historia, literatura, prorodzinne działania miasta. Przygotowując się do ostatniego tematu, warto zaczerpnąć wiedzy z zakładki „Rodzina” dostępnej na naszej stronie.

Na pewno liczyła się będzie znajomość krakowskich legend i tradycji oraz miejsc, w których można rodzinnie spędzać czas. A takich w Krakowie nie brakuje! Wystarczy przypomnieć sobie atrakcyjne miejskie wydarzenia zarówno te wakacyjne, jak i zimowe.

Zgłoszenia są przyjmowane do 8 grudnia do godz. 14.00, a test odbędzie się 9 grudnia. Startujemy o godz. 10.00 w Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo przy ul. Rakowickiej 22a. Zapisy uczestników.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kraków, Gazeta Wyborcza, Kraków Airport (pytania nawiązujące do krakowskiego lotniska również mogą się pojawić).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-05
Data aktualizacji: 2023-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź