Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tu dzieci z Ukrainy znajdują opiekę i wsparcie edukacyjne

Spynka FINE, czyli punkt dziennej opieki dla dzieci z Ukrainy, który powstał dzięki współpracy dwóch fundacji, nie tylko dba o najmłodszych, ale wspiera także ich matki w powrocie do pracy. Wykwalifikowany zespół przedszkolanek, opiekunek, logopedów i psychologów zapewnia dzieciom opiekę i zajęcia rozwijające oraz pomaga uporać się z trudnymi doświadczeniami.

Fot. pixabay.com

Krakowska Spynka FINE, mieszcząca się przy Rynku Głównym 17, powstała w ramach działalności Fundacji Inicjatyw dla Nowej Edukacji (FINE) oraz Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego. Oferuje opiekę oraz edukację dla 75 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. To bezpieczna przystań, w której dzięki wykwalifikowanemu zespołowi, składającemu się z doświadczonych ukraińskich przedszkolanek, opiekunek, logopedów i psychologów, dzieci przepracowują swoje nawet najtrudniejsze doświadczenia.

Najmłodsi otrzymują tu nie tylko troskliwą opiekę, ale także wsparcie w rozwijaniu swoich umiejętności i przygotowaniu do dalszej edukacji w ojczystym języku. Spynka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.30, wspierając przy tym rodziców, którzy mogą w tym czasie podjąć działania w celu zapewniania stabilizacji swojej rodzinie.

Najważniejsze aspekty wyróżniające krakowską Spynkę to: dostęp do wsparcia psychospołecznego (dzieci mogą przepracować trudne doświadczenia w bezpiecznym środowisku, dzięki czemu rozwijają się lepiej fizycznie i emocjonalnie), edukacja dwujęzyczna (kadra mówiąca w ojczystym języku zapewnia naturalną bliskość i komunikację), twórcze podejście do edukacji (fundamentem jest edukacja artystyczna i unikalny program, obejmujący warsztaty kulturoznawcze, edukacyjne, muzyczne i sportowe).

Spynka FINE Kraków to inicjatywa, która wpisuje się w cel Fundacji Inicjatyw dla Nowej Edukacji (FINE), jakim jest budowanie społeczeństwa opartego na szacunku, zaufaniu i dobrej komunikacji. Partnerem Spynki FINE Kraków jest IKEA, która dostarczyła wszystkie niezbędne meble i akcesoria.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-26
Data aktualizacji: 2023-11-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź