Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nie skanuj kodów QR umieszczonych na parkomatach

Na niektórych krakowskich parkomatach pojawiły się naklejki zachęcające do płatności za parkowanie z wykorzystaniem kodów QR. Jest to oszustwo, które objęte zostało już policyjnym dochodzeniem.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa usuną naklejki, po zabezpieczeniu śladów przez policję. Do tego czasu prosimy o ich pozostawienie na urządzeniach i zgłoszenie pod numerem: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55.


Parkując w Obszarze Płatnego Parkowania, należy uiścić opłatę poprzez:

  • zakup biletu w parkomacie
    • przy użyciu monet o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł (urządzenia nie wydają reszty)
    • kartami zbliżeniowymi typu PayPass, PayWave w następujących sektorach: A2, A4, A6, A13, A20, B5, B10, B12, B30, C15 – we wszystkich parkomatach, A3, C7, C8, C9, C16, C21, C22 – w wybranych urządzeniach.

W parkomatach wyposażonych w klawiaturę numeryczną lub panel dotykowy wymagane jest wpisanie prawidłowego numeru rejestracyjnego zaparkowanego samochodu.

  • zakup biletu za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym

Za pomocą aplikacji na telefonie można zakupić bilet, umożliwiają to: skycash, anypark.pl, mobilet, mpay, electronicparking, cityparkapp, flowbird, mka.malopolska.

Osoba posiadająca zagraniczny numer telefonu może uiścić opłatę za postój pojazdu w OPP korzystając z następujących aplikacji: mobilet, electronicparking, mpay, cityparkapp, anypark.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-07-13
Data aktualizacji: 2023-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź