Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków nagrodził najzdolniejszych uczniów

Ciężko pracowali, swój wolny czas poświęcając na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień. Aż 174 krakowskich uczniów i uczennic znalazło się w gronie laureatów konkursów wojewódzkich i olimpiad ogólnopolskich w edycji 2021/2022.

wiedza, nauka, szkoła, lekcje
Fot. Pixabay.com

Za te osiągnięcia zostali uhonorowani przez miasto, odbierając „Laury Olimpijskie”, czyli dyplomy oraz nagrodę pieniężną.

Uczniowie szkół podstawowych brali udział przede wszystkim w konkursach przyrodniczych, matematycznych, historycznych, humanistycznych, z języków obcych czy w konkursach biblijnych. Były to m.in. Małopolski Konkurs Matematyczny, Małopolski Konkurs Humanistyczny, Małopolski Konkurs Języka Angielskiego czy konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1768-1864”.

Natomiast krakowscy licealiści świetnie spisali się w olimpiadach językowych, tj.: jak łacina, francuski, hiszpański, humanistycznych – literatura i język polski oraz historia, a także z przedmiotów ścisłych – matematyka, fizyka, biologia, chemia i geografia.

Nagroda „Laur Olimpijski” została ustanowiona w 2005 r. uchwałą Rady Miasta Krakowa. Jest częścią Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Każdy nagrodzony uczeń otrzymuje dyplom oraz nagrodę pieniężną.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-30
Data aktualizacji: 2023-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź