Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konsultacje społeczne w sprawie premetra

Trwają konsultacje społeczne dotyczące aspektów środowiskowych pierwszego etapu krakowskiego premetra.

Fot. materiały ZIM

21 czerwca odbyło się spotkanie dla mieszkańców Mistrzejowic i Bieńczyc (dzielnice XV i XVI). Natomiast 22 czerwca – dla mieszkańców Starego Miasta i Krowodrzy. Dla zainteresowanych dostępne były także dyżury telefoniczne z ekspertami.

W pierwszym etapie budowy premetra powstanie odcinek pomiędzy domem handlowym Wanda a ul. Piastowską. Trasa liczy prawie 10,5 km długości, z czego 5,6 to tunel pod Śródmieściem i 1,4 wiadukt. Zakładany czas przejazdu to ok. 10 minut.

Przypomnijmy, że od 5 czerwca trwają konsultacje aspektów środowiskowych, związanych z budową pierwszego etapu krakowskiego premetra – na podstawie dokumentacji, której opracowanie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Trasa szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego ma połączyć okolice domu handlowego Wanda z ulicą Piastowską.

premetro, mapka

Konsultacje społeczne prowadzone są na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Projekt „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie” jest współfinansowany ze środków Instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę”.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie: obywatelski.krakow.pl.

premetro, konsultacje, plakat

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-06-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź