Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Baseny na Zakrzówku są wykonane poprawnie

Baseny podwieszane na nowym kąpielisku w parku Zakrzówek zostały wykonane poprawnie – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Niecki mają zapewnioną odpowiednią cyrkulację wody, a boczne ściany są całkowicie ażurowe, co zapewnia stałą wymianę naturalnej i niechlorowanej wody.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Pojawiające się w mediach społecznościowych informacje na temat wadliwego wykonania niecek basenowych są nieprawdziwe i nie mogą być odnoszone do przyszłych warunków, jakie panować mają na kąpielisku.

Obecnie ruch wody w nieckach basenowych jest na minimalnym poziomie. Ze względu na toczące się prace nie są one codziennie czyszczone, a na wygląd wody wpływ mają również nanoszone chociażby z wiatrem zanieczyszczenia. W momencie uruchomienia kąpieliska takie sytuacje zostaną wyeliminowane. 

ZZM wprowadzi odpowiednią instrukcję obsługi kąpieliska, która obejmować będzie zarówno czyszczenie basenów, jak i wynikające z przepisów standardy dotyczące kąpielisk miejskich.

Otwarcie kąpieliska poprzedzone było badaniami wody wykonywanymi przez sanepid, tak jak ma to chociażby miejsce każdego roku na kąpielisku w parku Bagry Wielkie. Badania w trakcie sezonu prowadzone są cyklicznie, tak aby na bieżąco monitorować stan i jakość wody.

W momencie funkcjonowania kąpieliska niecki basenowe będą miały zapewnioną obsługę gwarantującą użytkownikom kąpiele w warunkach zgodnych z wszelkimi standardami.

Kąpielisko na Zakrzówku zostanie uruchomione 22 czerwca o godz. 10.00. Od tego momentu nad bezpieczeństwem użytkowników będą czuwać wykwalifikowani ratownicy. Ze strzeżonych akwenów będziemy mogli korzystać w godzinach 10.00–18.00, do 3 września.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-26
Data aktualizacji: 2023-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź