Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dopraw miasto zielenią, zasiej swoją łąkę kwietną

W ramach programu „Jadalny Kraków” Zarząd Zieleni Miejskiej wprowadziło jadalno-kwietne urozmaicenie. „Dopraw miasto zielenią” to projekt zachęcający mieszkańców do wysiewania łąk kwietnych na balkonach, rabatach oraz w swojej okolicy. Można odebrać saszetkę ze specjalnie dopasowaną do miejskich warunków mieszanką nasion.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Nie od dziś wiadomo, że otoczenie zieleni wpływa pozytywnie nie tylko na komfort życia, ale również na nasze zdrowie i samopoczucie. Wysiewając łąki kwietne doprawiamy nasz krajobraz zielenią, ale przede wszystkim wspieramy dzikich zapylaczy.

W ramach projektu „Dopraw miasto zielenią” mieszkańcy mogą odebrać saszetkę ze specjalnie dopasowaną do miejskich warunków mieszanką nasion. Nasiona można odebrać z poruszającego się po wyznaczonej trasie roweru cargo. Takie stoisko mieszkańcy spotkają w parkach oraz miejscach zielonych w wyznaczonych dniach.

Harmonogram:

  • piątek, 28 kwietnia
    • 9.00-11.00 – park Aleksandry
    • 12.00-15.00 – park im. Anny i Erazma Jerzmanowskich

Połączenie gatunków jest niezwykłe, gdyż zawiera również nasiona roślin jadalnych. Otaczające nas łąki kwietne nie muszą być wyłącznie ozdobą, dzięki rozważnemu dobraniu gatunków na rabatach obok chabrów, rumianku, maku, miłka letniego i malw może wyrosnąć koper, rzodkiew, groszek czy słoneczniki. Mieszanka jest doskonała do wysiewu w doniczce, na balkonie czy rabatach. Nasiona można również wysiać na terenie miasta, przy drzewach, koszach czy ławkach, dzięki temu Kraków rozkwitnie tysiącem barw.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-12
Data aktualizacji: 2023-04-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź