Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Testy autobusu elektrycznego marki Solaris

Na ulicach Krakowa do połowy kwietnia będzie testowany 12-metrowy autobus elektryczny marki Solaris. To najnowsza wersja modelu – testowy egzemplarz został wyprodukowany w styczniu tego roku.

Fot. MPK SA

Możliwości operacyjne autobusu będą sprawdzane w Krakowie do 16 kwietnia. Testowany Urbino 12 electric jest bogato wyposażony w funkcjonalności, które z jednej strony wspierają pracę kierowcy, a jednocześnie wpływają na komfort jazdy pasażerów.

Urbino 12 electric wyposażony jest w baterie Solaris High Energy, o łącznej pojemności ponad 500 kWh. Ładowanie pojazdu może odbywać się zarówno poprzez złącze plug-in, jak i z użyciem pantografu. W autobusie wykorzystano nowoczesne oświetlenie LED oraz wydajną klimatyzację. System akustyczny AVAS imituje dźwięk silnika spalinowego przy niskich prędkościach, informując o nadjeżdżającym pojeździe. Kierowca realizuje swoje zadania przewozowe w wygodnej kabinie typu zamkniętego, z wysokimi szybami. W autobusie zamontowany został również system MobilEye Shield+, który ostrzega prowadzącego, gdy w tzw. „martwych polach” widzenia pojawi się rowerzysta, pieszy lub motocyklista.

Dla MPK SA bardzo ważna jest opinia pasażerów podróżujących tym autobusem. Dlatego prosimy o wypełnianie ankiet dostępnych wewnątrz tego pojazdu oraz dzielenie się opiniami na naszych portalach społecznościowych: Facebooku i Twitterze.

pokaż metkę
Autor: Marek Gancarczyk
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-29
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź