Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejne spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S7

Kraków pozostaje w gotowości do podejmowania dalszych działań na rzecz ochrony interesów mieszkańców w przypadku dalszego procedowania przez GDDKiA wariantów planowanej trasy, które mogłyby mieć negatywny wpływ na warunki życia w mieście.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa oraz przewodniczący zespołu zadaniowego ds. opracowania przebiegu na terenie Gminy Miejskiej Kraków korytarza dla drogi ekspresowej S7 odcinek Kraków – Myślenice, ponownie spotkał się z Tomaszem Żuchowskim, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w celu zapoznania się z aktualnymi działaniami GDDKiA dotyczącymi budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków – Myślenice.

W czasie spotkania potwierdzono dotychczasowe ustalenia: GDDKiA pracuje nad przygotowaniem dokumentacji do przetargu na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, który planuje ogłosić w bieżącym roku. Jerzy Muzyk potwierdził prezentowane już wcześniej stanowisko Miasta Krakowa opierające się na sprzeciwie wobec wariantów 1–5 planowanej inwestycji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-30
Data aktualizacji: 2023-02-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź