Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski Panel Transportowy – rozpoczęły się konsultacje

12 stycznia rozpoczęły się konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego. Dotyczą tego, jak miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu. Konsultacje potrwają do 3 lutego.

12 stycznia ruszają konsultacje w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego
Fot. Jan Graczyński

Konsultacje mają formę spotkań warsztatowo-informacyjnych – 12 stycznia dla krakowskich organizacji pozarządowych (NGO), oraz 17 stycznia – dla mieszkańców.

Od 12 stycznia jest także dostępny formularz konsultacyjny – w formie ankiety elektronicznej lub papierowej. Formularz w wersji papierowej należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć pod adres: Fundacja Optimum Pareto, ul. Celna 6/9, 30-507 Kraków.

Konsultacje przeznaczone są dla mieszkańców Krakowa oraz dla krakowskich organizacji pozarządowych.

 

Cel konsultacji
Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców oraz krakowskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek zagadnień priorytetowych, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji
W czasie konsultacji uczestnicy odpowiedzą na pytania:

  • Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu?
  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

Regulamin Krakowskiego Panelu Transportowego [PDF].

 

Kontakt do organizatorów
Fundacja Pole Dialogu
panel@poledialogu.org.pl
tel.: 737 332 271

Fundacja Optimum Pareto
t.cyganowski@optimumpareto.com
tel.: 785 628 198

Konsultacje społeczne są prowadzone zgodnie z uchwałą nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do udziału w konsultacjach zapraszają: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operator Krakowskiego Panelu Transportowego, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-05
Data aktualizacji: 2023-01-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź