Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Plan na zieleń miejską w 2023 r.

Radni zdecydowali, że Kraków na zieleń przeznaczy w tym roku przeszło 211 mln zł. Rok 2023 to zakończenie takich inwestycji jak park Zakrzówek, park Bednarskiego, Ogrody Płaszów, Staw Płaszowski oraz dalsze prace w piękniejącym parku Duchackim.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Spotkamy się również na otwarciu tak wyczekiwanego parku przy ul. Karmelickiej, który powstaje z inicjatywy z krakowskiego budżetu obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców zieleń będzie wiodła prym również na nowohuckiej alei Róż.

Na zielonej mapie Krakowa pojawi się również: park Tetmajera, park Grzegórzecki, park na Załęczu czy Centrum Spotkań Edukacyjno-Ekologicznych w Węgrzynowicach.

Rozpoczniemy również pierwsze prace w ramach parku Kolejowego pod estakadami.

Przed ZZM również takie wyzwania jak: rewitalizacja parku Wyspiańskiego, park nad Białuchą, park Złocień – pierwszy park w tym rejonie miasta. Jego powstanie to bardzo ważny element zwiększania dostępności terenów zieleni. A także: park Kurczaba, dalsze prace w parku Kurdwanów, zagospodarowanie parku Bagry Wielkie, park przy forcie Bronowice, park przy ul. Radzikowskiego. Po wielu latach realizacji doczeka się również park przy dworze Czeczów – w przyszłym roku będą trwały prace w ramach pierwszego etapu.

W ramach BO rozpoczną się również pierwsze działania na Białych Morzach, a także w przyszłym parku Woźniców, kontynuowane będą prace w parku Łagiewniki, czy na terenie Młynówki Królewskiej – najdłuższego parku w Polsce. Wspólnie z mieszkańcami realizować będziemy aż 65 zadań dzielnicowych oraz sześć ogólnomiejskich, wśród których znalazło się m.in. sadzenie drzew na Rynku Głównym.

W Krakowie przybędzie również parków kieszonkowych, które tak chętnie mieszkańcy zgłaszają i wybierają, czyli zadania z budżetu obywatelskiego – plac Nowowiejski, os. Piastów, Saski Park Kieszonkowy, park Krakowianek.

Nie zabraknie również realizacji dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz czegoś dla najmłodszych – pumptruck Lubstroń, modernizować będziemy również ogródki jordanowskie, boiska i place zabaw

To będzie intensywny rok za równo pod kątem działań inwestycyjnych, jak i dalszego zazieleniania naszego miasta w ramach bieżącego utrzymania.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-22
Data aktualizacji: 2023-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź