Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ponad 7 tysięcy tabletów i komputerów trafiło do krakowskich szkół

Aż 238 jednostek edukacyjnych w Krakowie zyskało nowoczesny sprzęt komputerowy w postaci tabletów i laptopów zakupiony w ramach współpracy Miasta Krakowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Mogą z niego korzystać zarówno ukraińscy, jak i polscy uczniowie. Nowoczesny sprzęt będzie mógł być również wykorzystywany w działaniach edukacyjnych realizowanych przez nauczycieli i asystentów wielokulturowych.

Fot. materiały prasowe

W ramach współpracy nawiązanej przez krakowski samorząd z UNICEF do miejskich szkół w ostatnich miesiącach trafiły dodatkowe fundusze na zakup nowoczesnych komputerów, książek oraz pomocy dydaktycznych. To jednak nie wszystko. W ostatnich tygodniach do Krakowa dotarł także sprzęt informatyczny zakupiony przez wspomnianą organizację Narodów Zjednoczonych. Dzięki temu aż 7028 tabletów (w tym 3518 wyposażonych w klawiatury) oraz laptopy w liczbie 336 sztuk trafiły do przedszkoli, szkół, młodzieżowych domów kultury, burs oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych. W proces dystrybucji ważącego kilka ton sprzętu byli zaangażowani pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, a także fundacji Internationaler Bund Polska. Wśród nich było również kilkunastu zagranicznych wolontariuszy, którzy przebywają w Krakowie, aby wspierać działania na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom.

O tym, w jaki sposób uczniowie i nauczyciele będą korzystać ze sprzętu, zdecydują dyrektorzy jednostek edukacyjnych, biorąc pod uwagę bieżące potrzeby. Zakupiony sprzęt będzie mógł być wypożyczany do domów (chociażby uczniom potrzebującym go w czasie edukacji zdalnej), ale też wykorzystywany na miejscu, w szkole. Dzięki temu nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia w szkole czy lekcje plenerowe w sposób jeszcze bardziej interaktywny. Będzie również pomocny asystentom wielokulturowym w pracy z najmłodszymi.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-19
Data aktualizacji: 2023-01-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź