Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto sprzedaje odholowane samochody, po które nikt się nie zgłosił

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na sprzedaż samochodów, które po sześciu miesiącach od odholowania z ulic nie zostały odebrane przez swoich właścicieli i tym samym stały się własnością miasta. Do sprzedaży wystawiono 16 aut, a wśród nich takie „perełki” jak Fiat 126p czy Cadillac De Ville.

Fot. pixabay.com

Ogłoszenie o sprzedaży dotyczy samochodów, które przepadły na rzecz Gminy Miejskiej Kraków na podstawie art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Przepisy mówią m.in., że pojazd, który jest pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Pojazd, który nie zostanie odebrany na wezwanie przez osobę uprawnioną w terminie pół roku od odholowania, „uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy”.

W najbliższym przetargu weźmie udział 16 samochodów, a wśród nich m.in. Audi A3, Cadillac De Ville, Fiat 126p, Mercedes Sprinter, Plymouth Voyager, Skoda Fabia, Smart czy Volkswagen Passat.

Opinie techniczne wszystkich pojazdów dostępne są na stronie internetowej zdmk.krakow.pl.

Aby wziąć udział w przetargu, należy złożyć listownie do ZDMK ofertę zakupu do dziś, 5 stycznia, do godz. 12.00.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin przetargu i wzór oferty, znajdują się na stronie internetowej zdmk.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-13
Data aktualizacji: 2023-01-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź