Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe miejsce dla „Szafy dobra”

Już od dziś, 5 października, w pomieszczeniu o powierzchni 250 metrów przy os. Górali 8 będzie znowu działać magazyn dla uchodźców „Szafa dobra”, w której podobnie jak do tej pory potrzebującym osobom z Ukrainy będzie wydawana odzież.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

„Szafa dobra” końcem sierpnia zakończyła działalność w budynku po dawnej galerii handlowej Plaza, a nieprzerwanie działała tam przez pół roku. Pracowało w tym miejscu ponad 7 tys. wolontariuszy, którzy udzielili pomocy dla prawie 80 tys. osób, wydając 600 tys. sztuk różnych rzeczy.

– Obserwujemy, że takie miejsce jest nadal potrzebne dla uchodźców z Ukrainy i w związku z nadchodzącą zimą chcemy aby osoby, które przyjechały do Krakowa nie zostały bez podstawowej, ciepłej odzieży – mówi Maria Wojtacha, dyrektor Centrum Wielokulturowego.

Szafa będzie działać od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. W tych dniach oraz godzinach również będzie można przywozić odzież zimową dla uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, aby składane dary były czyste i niezniszczone.

Ponadto wszystkie osoby, które chcą się zaangażować w pomoc w wydawaniu odzieży w „Szafie Dobra” mogą zgłaszać się przez grupę na Facebook'u.

„Szafa dobra” jest jednym z miejsc pomocowych dla uchodźców w Krakowie, prowadzonym przez fundację Internationaler Bund Polska, która wraz z partnerami jest operatorem miejskiego Centrum Wielokulturowego, współfinansowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-19
Data aktualizacji: 2022-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź