Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prace remontowe na ul. Kamieńskiego

Zakończyły się prace remontowe na tarczy ronda Matecznego. Teraz drogowcy powrócili na łącznice w rejonie ul. Kamieńskiego.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na tarczy ronda Matecznego wymieniona została nawierzchnia jezdni oraz torowisko. W przejazdach drogowych pojawiły się prefabrykowane płyty torowe, które pozwalają wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na węźle Wadowicka/Rzemieślnicza wymienione zostały zwrotnice.

Po zakończeniu robót na tarczy ronda ekipy wróciły na łącznice w rejonie ul. Kamieńskiego – w trakcie asfaltowania będą one zamknięte. Dla pojazdów będą wyznaczone objazdy: przy pracach na łącznicy w stronę Tischnera ulicami: Puszkarską, Walerego Sławka, Kamieńskiego, z kolei na tej w stronę Kamieńskiego przez rondo Matecznego. Wtedy również będą działać na samej ul. Kamieńskiego – zajmą się chodnikami (wybrane odcinki) oraz wymianą nawierzchni na odcinku od ul. Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Całość prac zakończy się we wrześniu, a ich koszt to ponad 5,1 mln zł (zakres drogowy i torowy). Zadanie w ramach programu Modernizacji dróg i chodników.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-02
Data aktualizacji: 2022-08-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź