Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe miasto i nowa szkoła – dwa przewodniki w j. ukraińskim

Po wybuchu wojny w Ukrainie dla dziesiątek tysięcy obywateli tego kraju Kraków stał się tymczasowym domem. Przed naszymi gośćmi stanęło niełatwe zadanie: oswoić nowe miasto, odnaleźć się w nowej szkole. Pomagają w tym dwie publikacje, które w wersji elektronicznej dostępne są także w języku ukraińskim: przewodnik dla cudzoziemców „Witaj w domu” oraz książeczka dla dzieci „Moja szkolna supermisja”.

Fot. materiały prasowe

Zostań krakowianinem!

Przewodnik dla cudzoziemców mieszkających w Krakowie „Witaj w domu” przygotowała – na zlecenie miasta – Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja.

Książeczka koncentruje się na najważniejszych obszarach życia w mieście. Wyjaśnia, jak działa lokalna administracja, edukacja i rynek pracy, z jakich usług w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej czy polityki senioralnej mogą korzystać mieszkańcy Krakowa, a także przedstawia ofertę miasta w zakresie kultury, sportu i rekreacji.

Co istotne, publikacja odpowiada też na najczęściej powtarzające się pytania.

Pobierz: Ласкаво просимо! Путівник для іноземців, котрі проживають у Кракові

Rozpocznij szkolną przygodę!

Z publikacji „Moja szkolna supermisja” uczniowie rozpoczynający naukę w szkole podstawowej dowiedzą się, że nauka to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, podczas której można zmieniać świat na lepsze.

To książeczka, którą witamy najmłodszych mieszkańców w krakowskiej szkole. Zachęcamy nią uczniów i uczennice m.in. do dbania o przyrodę, segregowania odpadów, czy korzystania z ekologicznych środków transportu. Pokazujemy, że bawiąc się, czy podejmując nawet drobne działania najmłodsi mogą zrobić naprawdę wiele dla naszej planety.

Oprócz tematów poświęconych środowisku można tu znaleźć wiele ciekawych informacji na temat Krakowa i jego symboli, zdrowego stylu życia czy troski o bezpieczeństwo własne i osób najbliższych.

Pobierz: Моя шкільна супермісія

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-16
Data aktualizacji: 2022-04-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź