Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejskie kontrole rowerów w ramach projektu „Handshake”

Pomimo nadchodzącej jesiennej aury coraz więcej mieszkańców Krakowa przesiada się na rower, którym szybko może dotrzeć do celu. Czy aby na pewno bezpiecznie? Na to pytanie odpowiedzą wykwalifikowani serwisanci rowerowi podczas darmowych miejskich kontroli rowerowych, organizowanych po raz trzeci przez Urząd Miasta Krakowa.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Na kontrole zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy chcą sprawdzić stan techniczny swoich jednośladów oraz dowiedzieć się, co należy lub warto w nich naprawić.

Kontrola roweru nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą możliwe tylko w przypadku naprawdę drobnych awarii). Każdy odwiedzający może jednak liczyć, poza fachową poradą, na wyregulowanie hamulców czy siodełka, smarowanie łańcucha, sprawdzenie ogumienia i innych elementów konstrukcyjnych oraz pompowanie opon.

 

Terminy i miejsca mobilnych kontroli rowerowych:

  • środa, 22 września, godz. 11.00-19.00 – Rynek Podgórski

Miejskie kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Więcej o projekcie na stronie internetowej handshakecycling.eu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-02
Data aktualizacji: 2021-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź