Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biało-czerwony Kraków z okazji święta Wojska Polskiego

Dziś, 15 sierpnia w całym kraju obchodzone jest święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Kraków został udekorowany flagami państwowymi. TAURON Arena Kraków, kładka Bernatka, estakada Lipska–Wielicka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało–czerwonych barwach.

Fot. pixabay.com

Flagi pojawiły się na budynkach Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych. Biało-czerwone będą maszty przed magistratem. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostaną także maszty na placu Matejki. Dodatkowo na placu będą stojaki z flagami. Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa. Stojaki z flagami pojawią się także przed Katedrą na Wawelu i przy Krzyżu Katyńskim.

Hala TAURON Areny Kraków, kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska–Wielicka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach wieczorem zostaną podświetlone na biało-czerwono.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zostało wprowadzone ustawą sejmu z 30 lipca 1992 r.

Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

pokaż metkę
Autor: ANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-12
Data aktualizacji: 2021-08-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź